Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Insomnia - специалист
Здравейте.
Интересува ме как се лепят плочки с така наречения 'пилен ръб'. Знам че това се води 'висш пилотаж', но ми се ще да се пробвам. Долу горе ми е ясно, но все пак каква е технологията?

Ръба се изпилява на 45 градуса, но ме интересуват следните неща :
1. Дали се пили непосредствено до гланца на плочката или все пак се остава 1-2 мм неизпилена част .
Прикачен файл:
ryb2.jpg
ryb2.jpg (10.46 KиБ) Видяна 3884 пъти
2. Фугата която се оставя м/у двете изпилени части предполагам, че е със същия размер както и при останалите плочки
Прикачен файл:
ryb3.jpg
ryb3.jpg (14.62 KиБ) Видяна 3884 пъти
Прикачен файл:
ryb4.jpg
ryb4.jpg (12.6 KиБ) Видяна 3884 пъти
3. Предполагам, че има и още неща който ще се радвам да споделите
Знам, че това са тънкости от занаята и може би е трудно да ги споделите, но все пак ще съм ви благодарен. Аматьор ентусиаст съм, нямам никакво намерение да влизам в тоя занаят. Отделно жената не харесва лайсни. така че ми се иска да се пробвам. Пък каквото сабя покаже... Давайте акъл :)
jekasus - майстор
Колкото по-малка фуга толкоз по-близо до гланца, с точката 2 го показа. И накисвай плочката във водата по-често, ще имаш по-малко брак.
Реално го мразя този вариант, но понякога :-D
Изображение
Изображение
Всъщност външен ъгъл на первази от плочки винаги го правя със запилване.
Insomnia - специалист
Благодаря за отговора.
Т.е идеята е винаги да съм максимално близко до гланца или зависи от дебелината на фугата на която ще редя ? В случая 2мм.
jekasus - майстор
Аз съм на принципа че на ъгъла трябва да е същата фуга, както и между плочките, и при ъглови лайсни е същото.
Изображение
Изображение
Insomnia - специалист
Значи пиля плътно до гланца , както е на долната плочка на първата снимка от първия ми пост ?
jekasus - майстор
Не е задължително баш до гланца при 2 мм фуга.
Insomnia - специалист
jekasus, много благодаря за съветите. Почнах ги пустите плочки. Много бавно става. Все си мислех че ще е бавно, ама чак пък толкова... Направих и еди ръб. Получи се доста добре, обаче усещам каква пръчка ще са следващите над него,но пък уже целта е да е хубаво. Но ще действам пък да видим до къде ще я докарам.

Тема "Въпроси за "пилен ръб"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: