Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Insomnia - специалист
Здравейте.

Днес реших да фугирам. Естествено преди да почна в/у налепените плочки реших да пробвам в/у други. Фугата е Ultracolor PLUS на Mapei за фуги от 2 мм до 1 см. никога не съм фугирал, погледах доста клипчета по темата и ми се струва, че с фугата ми нещо не е наред.Защото там фугиращата смес изглеждаше мазна, а моята е като пресечена извара. Разбърках я точно според упътването. 23 % вода, с бъркалка на бавни обороти. Изчаквам 3 мин и пребърквам пак.
Първо сместа ми изглежда като пресечена извара. Освен това като я разтъркам м/у пръстите, усещам частиците. Зърнометрията изглежда много едра! Като я полагам с гумена маламашка пак не изглежда добре. След 1 час си стоеше като мокър тебешир и се рони като тебешир. Разбърках после разтвор с повече вода, защото в упътването имаше показано и фугиране на под със гребло, фугата си беше направо течна. И отново изглеждаше по описания по-горе горния грозен начин.

Ето малко снимки

23% вода
Прикачен файл:
13100037.JPG
13100037.JPG (75.51 KиБ) Видяна 6173 пъти
Следващите 3 снимки нарочно са снимани отблизо
Фугирано
Прикачен файл:
13100039.JPG
13100039.JPG (77.93 KиБ) Видяна 6173 пъти
Обработена фуга след 30 мин както пише в упътането.
Прикачен файл:
13100040.JPG
13100040.JPG (61.76 KиБ) Видяна 6173 пъти
Обработена след 10 мин
Прикачен файл:
13100041.JPG
13100041.JPG (54.05 KиБ) Видяна 6173 пъти
А това са същите снимки но направени по отдалеч

Обработена фуга след 30 мин както пише в упътането
Прикачен файл:
13100042.JPG
13100042.JPG (39.67 KиБ) Видяна 6173 пъти

Като я гледам как стой пореста изобщо не ми изглежда като нещо което няма да пие вода.

Кажете какъв е проблема, ако има такъв разбира се.
chapara - майстор
Това е фугираща смес за широки фуги. Тази за малки също става, ама те я правят за лаици, като поставят съставки с голям зърнометричен състав за да не се получава пресъхване , което общо взето професионалистите могат да избегнат с разни прийоми. Фугировката трябва да изглежда точно така, макар и да не ти харесва. Май не обясних добре, но сещай се :? :wink: Човек в представите си има винаги едно виждане, действителността е друга, а навика е втора природа. Май се поизказах, дано не влезна в бисерите :partyman:
dokobg - специалист
Mapei имат и епоксидна фугираща смес, която според мен ще е доста по гладка. Ако още не си фугирал може да пробваш с нея - Mapei KERAPOXY.

Тема "Въпрос за фуга на Mapei" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: