Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Елица
В момента правим банята. Поради ред причини решихме, че няма да слагаме душ-корито, а майстора да изгради нещо подобно. Да направи праг така, че да не се мокри цялата баня. Та въпроса ми е възможно ли е и как да поставим сифон в отвора, които е оставен за вана? Трябва ли за се разбива пода или да повдигнем нивото?
Извинявам се , ако не съм обяснила добре.
Благодаря!
EDI - майстор
Сменяхте ли цялата оточна система за мръсната вода?Ако сте сменили всички тръби за мръсната вода, то тогава пода е с изкъртени стари плочки и прокарани канали за новите тръби.По това, което си посочила разбирам, че в тази "мокра" част има оставена тръба за мръсната вода.Тогава нахлузи сифона на тръбата и с нивела провери, какъв горе долу ще е наклона и на какво ниво ще е с останалата част.Той ще се получи при залепването на фаянса Тогава ще мине без вдигане на нивото.Ако не сте сменяли тръбите за мръсна вода, добре ще е да се сменят.Тогава при проектирането и изграждането на новата оточна система ще се преценят нивата на тръбите и на сифоните в мократа и в сухата част.Ако заедно са баня и тоалетна, много добре се получава, ако помещението позволява, да се затвори мократа част с алуминий, защото другите части от помещението остават сухи.Не е лошо все пак да драснеш едно чертежче да видим как е помещението.
Гост
Трудно ми е да направя чертеж. Не сме сменяли отходните тръби. Пода си е мозайка, нищо не сме разбивали. Плочки сега ще лепим. Исках точно това да знам, трябва ли да разбивам мозайката и да слагам сифон или това което е оставено като отходна тръба за вана е достатъчно да поеме дебита вода.Помещението позволява да отделя мократа от сухата част (всъщност затова искам да ми направят нещо като душ корито) , но финансите не позволяват много.
EDI - майстор
Ако е над 50 мм, сечението е достатъчно да поеме водата.Като гледам това, което написа сега, че не ви се кърти, ми идва следната идея.Нов сифон трябва да се сложи непременно.Разкъртете мозайката около стария сифон и го махнете.Направете прага, като отливка.Сложете новия сифон и пак с нивела вижте какъв наклон ще искате, като самия наклон ще се получи при лепене на плочките.Ако е необходимо, "докарайте" нивата със замазка.Замазката и плочките сигурно ще вдигнат нивото, но това ще е само в мократа част.Като облечете прага с плочки, след време върху него може да се монтира преграда.Ако ви се кърти, което ви съветвам, виж първия ми пост.
Гост
Благодаря! Сигурно ще къртим.

Тема "Необходимост от сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: