• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vanko_orion - помощник
Здравейте, питането ми е за това от къде да си поръчам душ параван - от магазин за баня ( паравана е с нестандартни размери - 140 см, затова трябва да е по поръчка) или от дограмджия да поръчам с алуминиев профил. Единствено се чудя дали ще бъде качествен паравана от някой дограмджия, понеже не се занимават основно с това и дали ще издържи на условията в банята. Ако някой има опит в това нека помогне с мнение!
рашкета - специалист
Първите два са алуминиево двойно плъзгане с пълнеж от полистирол и са правени от дограмаджия.Третото е стъкло по поръчка ама е към 600лв.

Прикачен файл

пар.jpg
пар.jpg (29.78 KиБ) Видяна 6219 пъти

Прикачен файл

пар1.jpg
пар1.jpg (38.69 KиБ) Видяна 6219 пъти

Прикачен файл

пар2.jpg
пар2.jpg (53.2 KиБ) Видяна 6219 пъти
jekasus - майстор
120-130 лв на м2 закалено стъкло - толкоз са цените до морето.
VLADO66 - майстор
То по-евтино е от триплекс да се прави :shock:
stiv1961 - майстор
А най- евтино алуминиева рамка с пълнеж- 10 мм поликарбонат.
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
То по-евтино е от триплекс да се прави :shock:
Не вярвам да греша със цената. Утре, ако не забравя ще питам пак, както и за цената на парчето триплекс 50х190(нещо ми се върти около 50 лв).
novgradski - специалист
Така е: за триплекс (примерни 4.1.4.) за парапети- плащаме по 45...60 лв/м2, която зависи и от цвета (мисля че синьото бе най скъпо) ,а ако е за тента (едното -горното закалето)то тогава цената скача (пък е хубаво е и да е по-дебело -5.1.5.)
prascho - майстор
Парадоксалното е, че преграда с размери 2300х1500мм със стъклопакет /триплекс/ излезе по-евтино от цената, която ми предложиха за параван 900х1800мм със закелено темперирано стъкло 6 мм и четири панти.

На алуминия не му пречи влагата. Няма да хване ръжда.

П.П. Ако приемем, че стъклото е почти без пари то пантите Сисо сигурно са позлатени. И то с 15% отстъпка :? .
megamind - помощник
Моя е точно 140см (75/65 параван/врата), 8мм закалено прозрачно, поръчван преди месец от Градеви за 734лв с включен монтаж. Наложи се след монтажа да го мина със силикон по държачите, защото течеше яко от там и под вратата пропуска по малко вода, но май е нормално. Иначе в един сайт гледах стъкла по поръчка, панти и държачи и мисля, че излезнаха към 450-500лв. - ако можеш да си ги монтираш сам:

Изображение
prascho - майстор
В твоя случай имаш две панти. То стъклото е евтино, обковът е златен :). Аз исках параван с ширина 85-90см, който се чупи на две. С две думи пантите са четири.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за параван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: