Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
VLADO66 - майстор
За това като се купуват плочки ниско качество се взимат минимум с 20% повече и се редят на сухо на едно по-голямо място и се почва подбор.Друг неприятен момент при тези плочки което се установява по-късно/може и след година/ е че са печени при по-висока температура и в глазурата се появяват микропукнатинки които се виждат ако се загледаш.
EDI - майстор
И аз направих нещо подобно със сметката.Останаха ми 15 плочки.Счупих 3, като пробивах за контактите с боркороната и 2 с чука, като редих.Наредих ги вече всичките, каня се да пусна снимки по някое време.За пукнатини не знам, ще видим след време.
Е, не мисля да купувам трето качество.
http://www.boymar.com/фаянс/фаянс/kai-g ... акота__647
http://www.boymar.com/фаянс/фаянс/kai-g ... акота__640
Това са двете серии на КАЙ ,които съм харесал.
Другите са на Керос:
http://siko.bg/pod-i-steni.html?cat=207 ... cturer=117 - само че сините, тука ги няма на снимка.

Или нещо от тук, имат разни промоции.
ivanov.z - напреднал
за материалите на Baucem Г.Оряховица може ли да дадете мнение?
ходих днес да купувам разни неща и от дума на дума с търговеца ми ги препоръчаха - цените са добри ама качеството какво е?
ponovo - напреднал
аз съм с Испански от по 30 кинта и подовите беха 133 качество, а иначе лепило съм на боро флекса хидроизолация на тракон :) спех аз моя итонг го шпакловах и с циментова хидроизолация преди другата :).
mkocev - специалист
Реших да поизтупам прахоляка от темата.
Предстои ми лепене на плочки в три бани и малко тераси. Приятел, който се занимава с ремонти ми препоръча лепило Мултикол Флекс клас С2TES1, като много добро като качество (а и като цена).
Търсих мнения в нета за него, но не попаднах на нищо.
Отделно, информацията за добри лепила, която намерих е доста стара.
Моля да ме насочите към добро лепило за плочки и разбира се, ако някой има мнение за въпросното лепило да сподели.
Ще има подово отопление в интериорните части, а част от стените са от зелен двоен гипсокартон на конструкция, който мисля да шпакловам с мрежа.
Споделете към момента кои лепила са за предпочитане и кои не :)
prascho - майстор
Бих предпочел лепила на вебер или баумит.
mkocev - специалист
Принципно и аз съм по-склонен да избера доказана марка, но пък го има и момента "това вече не е което беше", та не знам към момента кой производител се е "издънил" с качеството.
Моят приятел много го похвали това лепило и марката като цяло. Лепилото било с много фибри, ама се чудя дали другото е достатъчно:)
Честно казано, не разбирам от лепила тъй като опита ми не е голям, но съм попадал например на някакво на Ангро, което буквално можеше да се стрие на прах с пръсти. Също последно ползвах за шпакловка с мрежа друго (Бул нещо си флекс) на Ангро, което ми се стори доста здраво... ама все пак съм с едно на ум :)
chapara - майстор
К'во е това Ангро🤔, стига с това изчанчено мислене за евтинийка! Нещата които описваш не се правят през две години. За терасата и подовото лепила флексови, за фирми , Мапей, аизомат, Вебер, Церезити Баумит, високите класове, като за терасата да е мразоустойчиво. За стените флексово лепило пак на същите :cool: фирми.
И майстора като препоръчва да ти даде 10 годишна гаранция :lol: :-D

Тема "Избор на лепило и плочки за банята." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: