Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mkocev - специалист
Далеч съм от мисленето за евтинийка.
Продуктите на Ангро обикновено ми ги натрисат. Преди години лепих в старата къща едни декоративни тухлички от бетон и понеже реших да се доверя за лепилото на фирмата от която купих облицовката, ми изпратиха от 400 км лепило на Ангро.... а от нас до главния им склад са 15 мин с кола... Въпреки, че лепилото изглеждаше изключително ненадеждено тухличките още не са изпопадали. Второто тяхно лепило го купих за неотговорно използване и с каквото и да бях шпакловал все тая, но се оказа доста здраво. Не знам до кога ще е така.
А между другото, стареят ли лепилата за плочки с времето ?
Икономията, която евентуално бих направил в случая ако ползвам два пъти по-евтино лепило, вероятно ще е в рамките на 4-500лв, които реално не са малко, но на фона на евентуални бъдещи проблеми са нищо.

Не че не съм чувал за издънки с маркови лепила. Един друг приятел преди три дни ми се "похвали" , че плочки които е лепил с Церезит ЦМ нещо си преди няколко години ги е отлепил почти без усилие и според него са ставали за повторна употреба, т.е. не е бил залепнал никакъв материал отзад. Човека не е идиот и той не може да си обясни на какво се дължи това.
chapara - майстор
Аз зъщо мога да говоря дни и сдмици по въпроса, но най-вече ще кажа, че всичко е в недочитане наспецификацията. И така, един бегъл пример. С лепило(Церезит11-еди какво си) не може да се лепи нищо освен фаянс! Няма да задълбавам защо. Не познаване на матерялите, не лепилата! Цялата гама продукти, матеряли които ще лепим, лепила, необходими грундове, вид основа и тем подобни. Това че човек не е глупав, не го прави корифей във всички професии. От сега ще ти кажа че на приятеля ти са лепили грес или порцелан с нещо от порядъка на CM11😁Теракола не е теракол🙄😁основа гипсокартон или газобетон не е циментова мазилка кли панел. И така на татък. Темата е много обширна, но аз няма да я развивам. За това се учи5-6години, практикува се и се
осъвременяват технологиите минимум10-15г.

П.С. На Л.С. с пълна конкретика от твоя страна мога да ти дам отговори, за да не се получава неплатена реклама.

Тема "Избор на лепило и плочки за банята." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: