Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте ! Купихме си апартамент в строеж като се разбрахме със строителя ние да си залепим плочките в банята.Той ни отбеляза само къде трябва да е ревизионния отвор.И така банята е готова и идва нашия и вика защо там сте направили дупката-трябва да къртите :x ! ? Хах! В дъното е душа и отстрани е ревизионния отвор.? ПОМОГНЕТЕ -може ли без къртене да остане така и да го уплътним та да не пропуска вода или да се мести КЪДЕ? Ширината на куфара не е много голяма около15 см.

Прикачен файл

Снимка0847.jpg

Прикачен файл

Снимка0846.jpg В дъното е душа и отстрани е ревизионния отвор.
Andri01 - майстор
Има подходящи капаци за ревизионни отвори-пластмасови.Слагаш такъв и си готов!
Да сложихме пластмасов,банята е изцяло завършена-нямам финална снимка.Но проблема дойде от мястото на отвора-не трябвало да е там-щяло да влиза вода там понеже е до душа ,и да мокри на долните етажи.Макар че ако се мине със силикон не виждам проблем. Но строителя държи да го преместим и той не знае къде.Какво ще ме посъветвате
Andri01 - майстор
Уплътни го със подходящ силикон и не слушай "майсторите" -някои от тях знаят по-малко и от тебе!
batvenko - специалист
Добри съвети за ревизии и силикони, ама тая дупка не е случайна - като гледам там ще да е водомера и от време на време трябва да се отваря тоя капак...... и всеки път силикон ли...?
Andri01 - майстор
Ако ще се отваря по-често - уплътнява се с гума или неопрен. Може и да се направи нещо като "стреха" от горната страна/ да не влиза вода. Варианти има не малко все пак!
brum - майстор
Мен ми се струва като цяло неправилно да е там тоя отвор дори и да е с пластмасов капак. Един такъв капак се наложи да го изолирам, щото е ревизионен отвор на ваната, а част от стичащата се вода по него влизаше под ваната. С бял изолирбанд стана екстра, ама той се отваря рядко като цяло и не ме притеснява. Обаче тука съвсем под душа и водомерите да са зад него - ако намерите капак за тая цел добре, ама с нормалните не знам как ще оттървете да не влиза вода и да подлежи на отваряне всеки месец.
А ако трябва да се премести къде трябва да е
marian1 - майстор
Добре де, на тези под и над теб, как е изпълнен този отвор - отиди и черпи опит.
jekasus - майстор
Махни тези 4 плочки и премести водомера и ревизия на тясната част на куфара, освен ако не върви там плътно мръсния канал.
Половин ден работа и никакви силикони, козирки и т.н..
Тъпи архитектори и проектанти така и не се научиха :axe:

Прикачен файл

Снимка0847.jpg

Тема "Въпрос за ревизионен отвор в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: