Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
А немаше ли някакви гумени уплътнения в казанчето към шпилките/болтовете. Спомням си купувах ремонтен комплект за да му ползвам уплътненията. А болтове и гайки - неръждаеми от Баухаус, че работи и през празници.
Има гуми и шайби, ма те зАлепнали вътре в казаня :-D
fashion_m - напреднал
Купих си нови крепежи и ги намазах с антикорозионна боя. На старите главите им бяха изядени от ръжда и отгоре се беше образувала ръждива топка. Прилагам снимки.

Прикачен файл

IMG_20210206_200143.jpg

Прикачен файл

IMG_20210206_200224.jpg

Прикачен файл

IMG_20210206_184631.jpg
kozl - майстор
Е то болтовете трябва да са поцинковани. Цинка не ги спасява от корозията, та боята ли :?
fashion_m - напреднал
нед фев 07, 2021 8:50 amkozl написа:
Е то болтовете трябва да са поцинковани. Цинка не ги спасява от корозията, та боята ли :?
Поцинковани са, но аз за всеки случай ги боядисах с боя Протекта.
chapara - майстор
И защо не взе неръждавейка, икономиса 2-3 лева :-D
fashion_m - напреднал
нед фев 07, 2021 1:25 pmchapara написа:
И защо не взе неръждавейка, икономиса 2-3 лева :-D
Свързах се с хората от този линк, който ми дадохте. Нямаха точно такива шпилки. Трябваше да се режат там някакви болтове, да се пригажда. Не ми се занимаваше и си хупих шпилки точно за тази работа. Свързах се с производителя, казаха, че са поцинковани, което предполагам означава, че са устойчиви на ръжда.
https://praktiker.bg/bg/Rezervni-chasti ... T/p/472043
chapara - майстор
То и предишните са били подцинковани :wink:
andro440 - майстор
[/color]
нед сеп 28, 2014 7:46 pmchapara написа:
:-D Никакви силикони не се слагат, Имам монтирани минимум 500 бр. , като всички съм ги събирал предварително на сухо и след поставянето не е имало теч. Идеята е че се стяга гайката много здраво така че гумата да приплесне м/у порцелана и шайбата и да уплътни покрай болта :wink:
Ти ,Чапъре , от време на време ти преглеждам постовете ,но ми звучиш ,като Пулев ,аз тов а,аз така и доста други . Аз пък лично ,точно заради такива майстори ,се отказах от занаята /намерих си платена работа с чисти дрехи ...Проблема с казанчето в случая ,може и да е пукнатина около отвора на конусната гума и болта ,защото съм имал и такива моменти с Видимски моноблок . Относно силикони и стягане до разплескване на гумата -никога не съм го прилагал -и никога не са прокапвали -/аз 30 години работех това ,до миналата есен / купи си конец локтайт и навий 5 витки,там където ляга гумата на резбата ,преди да вкараш гумени конус . от мен това
chapara - майстор
пон фев 01, 2021 1:33 pmfashion_m написа:
Здравейте, намерих тази тема, така че няма да създавам нова.
Имам проблем с порцеланово казанче Видима. Подхлъзнах се в банята, леко се хванах за него и се скъса едната шпилка. Сега малко капе от там. В последстие виждам ,че е много ръждясала. От къде да купя такива шпилки? Мисля да ги боядисам с някаква антикорозионна боя, за да не ръждясват новите. И друг въпрос - взе много бавно да се пълни, възможно ли е да се е задръстила клапата? Мога ли да я почистя?
Прикачвам две снимки.
Благодаря.
Това за Хандри, чукча не читатель, я писатель. Добре си оървал гилдията от себе си :drinkers:

И не се напъвай толкова да ми следиш постовете след като нищо не си научил, загубено време е. Има кой да ги чете, а съветите и така са безплатни.
kozl - майстор
От се фанахте за гушите :-D
Безгрешни нема, има верващи :-D
И силикона ми е помагал, но ме и издънвал, а и опита ми е беден - тук там.
Са и аз давах съвет за неръждаеми болтове, но немам идея дали ще издържат повече от поцинкованите :?
Щото преди неколко дена тъста паднал в банята и се опитал да се вдигне по сифоня на мивката, понеже метелен и як. Да ама на към 20 години месинговия болт, де крепи сифоня към мивката, останал със сечение колко карфица преди гайката и болто се скинал.
Та знам ли нераждаемите болтове де слагах тук и там колко ще изкарат повече от поцинкованите :?
А проверката изисква време. И ся разчитам на надеждата, че поне два пъти повече ще изтраят.

Тема "Моноблок Vidima SevaMix- капе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: