Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
prascho - майстор
chapara написа:
:-D Никакви силикони не се слагат, Имам монтирани минимум 500 бр. , като всички съм ги събирал предварително на сухо и след поставянето не е имало теч. Идеята е че се стяга гайката много здраво така че гумата да приплесне м/у порцелана и шайбата и да уплътни покрай болта :wink:

:wink: Точно.

При мен от липса на опит не знаех колко да стягам /притеснение да не пукне порцелана/. Но при водната проба с донатягане всичко си дойде на мястото :!:
raiderss - напреднал
Ами не мога да кажа, че не съм стягал, като почна да припуква леко спрях. Сега със или без силикон, аз сложих и за сега вече 1 седмица не тече. До тук бях "направи си сам", един ден ако слагам пак моноблок ще се постарая повече, за този толкова. Другото което не стана добре е, че не монтирах казанчето плътно до стената, но прецених, че така ми харесва повече и може да се бърка отзад да се чисти и бърше. Ужасно тясна е тази тоалетна, но за нуждите си и времето прекарвано вътре стига!
chapara - майстор
raiderss написа:

Другото което не стана добре е, че не монтирах казанчето плътно до стената, но прецених, че така ми харесва повече и може да се бърка отзад да се чисти и бърше. Ужасно тясна е тази тоалетна, но за нуждите си и времето прекарвано вътре стига!
Ако има възможност задължително (на100%) монтирам до стената, иначе при едно недобросъвестно облягане на казанчето , то е протекло. :wink:
stenmark - специалист
Знам че не по темата,но съм си харесал един моноблок на Видима и чуденето ми е дали да е долно или горно пълнене/зареждане.Убеждават ме че долното не се вижда и така е по естетическо.Нека специалистите ако искат да споделят опит.
krasi92 - майстор
маи на видима само цените им останаха добри. Не мога да се начудя на инжинерната мисъл при изобретяването на системата "изи фикс" при смесителите примерно
chapara - майстор
Хамериканците са го измислили за да не капе

Изображение

:-D :lol: :-D

Изображение
fashion_m - напреднал
Здравейте, намерих тази тема, така че няма да създавам нова.
Имам проблем с порцеланово казанче Видима. Подхлъзнах се в банята, леко се хванах за него и се скъса едната шпилка. Сега малко капе от там. В последстие виждам ,че е много ръждясала. От къде да купя такива шпилки? Мисля да ги боядисам с някаква антикорозионна боя, за да не ръждясват новите. И друг въпрос - взе много бавно да се пълни, възможно ли е да се е задръстила клапата? Мога ли да я почистя?
Прикачвам две снимки.
Благодаря.

Прикачен файл

IMG_20210201_114943 - Copy.jpg

Прикачен файл

IMG_20210201_115101.jpg
chapara - майстор
https://euroboltbg.com/index.php?o=about&m=about_list

Вземи си неръждавейки :cool:

Изчисти цедката :cool:
kozl - майстор
пон фев 01, 2021 3:50 pmchapara написа:
https://euroboltbg.com/index.php?o=about&m=about_list

Вземи си неръждавейки :cool:

Изчисти цедката :cool:
+1.
Кранче има ли и работи ли. Може и в него да е причината ако е стояло дълго време притворено.
А немаше ли някакви гумени уплътнения в казанчето към шпилките/болтовете. Спомням си купувах ремонтен комплект за да му ползвам уплътненията. А болтове и гайки - неръждаеми от Баухаус, че работи и през празници.

Тема "Моноблок Vidima SevaMix- капе" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: