Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
temp1e - помощник
Звъннах в мазагина и жената ми препоръча http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... aluzi.html Каза, че Вортексите, били по-нежни и като цяло тези запушвали по-добре. Харесва ми, че не натискаше за скъпия, т.е. по-скоро беше коректна. Препоръча ми и уплътнителни гуми за отвора към комина.

Някой може лид а сравни тези с Катата например. Вкъщи имам мм моторс и определено не съм доволен, не запушват добре.
VLADO66 - майстор
temp1e написа:
Звъннах в мазагина и жената ми препоръча http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... aluzi.html Каза, че Вортексите, били по-нежни и като цяло тези запушвали по-добре. Харесва ми, че не натискаше за скъпия, т.е. по-скоро беше коректна. Препоръча ми и уплътнителни гуми за отвора към комина.

Някой може лид а сравни тези с Катата например. Вкъщи имам мм моторс и определено не съм доволен, не запушват добре.
Не съм ги виждал,пък може този поликарбон до е по-износоустойчив от лагерите :?
darakchiev - специалист
Може да разгледаш и тези като марка, http://moby-bg.com/product/893/ventilat ... -auto.html
всички модели са на лагери и с 5год. гаранция.
kozl - майстор
В отворите за вентилация на баните съм замонолитил PVC тръби Ф110 . Някои от моделите на САТА имат лапи с контри, чрез които вентилаторът се захваща към тръбата и така отпада дюбелирането. Около диаметъра на тръбата на вентилатора навивам уплътнение, мушкам в замонолитената тръба със зор, защото уплътнението се притиска м-у двата диаметъра и навивам винтовете на контрите. То при такова тегаво пъхане може вентилатора да се крепи само на уплътнението, но все пак, пък и нали все някога уплътнението ще слегне и отпусне. За уплътнение ползвам дунапренени ленти или микропорестите за дограми и избирам подходящо по размер сечение.
И така отворите са уплътнени. Последващото уплътняване зависи само от клапата или жалузите.
Моето мнение е, че клапата на САТА-та ми е мноо по-добра от жалузите ти.
Обаче има модели вентилатори, при които затварянето не е с жалузи, а се осъществява по електротермичен начин с преместване на тапа в положение отворено/затворено. За тях нямам наблюдение за уплътнение, но механизъмът на придвижване е инертен и сработва със закъснение спрямо включване/изключване на тока, както и при жалузите.
temp1e - помощник
kozl,

замонолитил си тръби Ф110, защото вентилаторите ти са на фи 100 предполагам. моите вентилатори са предвидени да са фи 120 и отвора е фи 125 в момента, но нямам замонолитена тръба. Късно ли е вече да се направи, като се има впредвид, че са сложени и плочките.

Друго , аз питах за клапа, но ми казаха, че в стената 8 сантиметра влиза само вентилатора и за клапа трябва отделно 10 сантиметра. И ако са тънки стените на комините, опасявам се, че при мене е така, има възможност да пуши. Иначе за мене идеалния вариант е да има и клапа, и жалузи.

Като гледам от първия пост Ката имат модели с жалузи, въпросът е Ката ли, Престиж ли, тези Блауберг също изглеждат добър кадидат.


Аз в общи линии съм определил няколко неща:
- Най-важно да запушва много добре
- Цена до 150лв (не се натискам да ги дам, но съм готов, за нещо което изпреварва конкуренцията с много)
- Да е тих
- Да няма датчици, таймери и шнурове, а само отделен бутон за включване и изключване.
kozl - майстор
НЕ замонолитил съм Ф110, защото бях решил, че ще купувам, вентилатори Ф100. А и ти доколкото схващам, не си купил вентилатора. Защо реши да е 120, не ти скрива дупката ли по-малък?
За някои предимство, за други недостатък, но клапата позволява движение на въздуха в желаната посока и без да е включен вентилатора, а жалузите -не.
При майка ми мАстора нЕмал PVC тръба и замонолитил цилиндъра от консерва за домати. Там Монтирах САТА на 120 мм с жалузи и пак луфута м-у консервата и тръбата на вентилатора беше доста и глътна повече уплътнение. Та след време мама се отказа от жалузите. Откачих ги и останаха отворени. Сложих на изхода на вентилатора ОК с метални крилца, но се оказа шумна и я свалих. Остана без клапа и жалузи.
Та ако някой знае за по-безшумни клапи от оригиналните, с които се продават САТА-итите, моля да сподели.
Като няма тръба, губиш ефекта лесен монтаж на вентилатор с контри, пробваш плочките, препоръчително с фрезоване, без удар и захващаш с дюбели. Уплътняването май ще стане м-у плочките и плоската повърхност на вентилатора.
И от де ще пуши? Ако тялото се ползва за кумин, има опасност от стопяване на пластмасов вентилатор. По-добре е да разбереш дали тялото на кумина е комбинирано с малък и голям отвор и къде ти е дупката за вентилатора.
Ето нашето предложение за обзавеждане на дома. Страхотни цени и гаранция за качество. Виж тук!
gnt69 - майстор
tediemorumi написа:
Ето нашето предложение за обзавеждане на дома. Страхотни цени и гаранция за качество. Виж тук!
Много скъпи ва брат, не познавате парите. Като почнете да ги давате по 2 за лев пиши да не изтървем промоцията. :-D

Тема "Херметични вентилатори за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: