• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MamaMy - майстор
Относно мощността на проточния бойлер ще добавя следното:
Преди години ползвахме един турски проточен с открит нагревател който се монтираше на мястото на душа. Помня, че беше 6 киловата и беше крайно недостатъчно. За да е нормално топла водата трябва да я пуснеш едвам едвам.
В Кипър ползвах 9 киловата. С него по-бива, но да се има предвид, че там водата се сгрява по естествен път. Тръбите са отгоре върху къщите и ги пече та не е истина. Някой път няма нужда от бойлер, а от охладител.
И последно сега съм с газов бойлер 27,5 киловата и не знам до колко е вярна сметката, но си е съвсем прилично. Прави вряла вода. Ако не е нагласен от регулатора му се налага да пускам малко студена.
lov - майстор
Е колко да се охлади полипропилена, а и нали ще наниже по една изолацийка. Тя си е задължителна за да има на къде да се компенсират линейните разширения.
Шкафовете наистина са скъпи. На времето си спомням че ми струваше колкото алуминиевата врата за банята. Но за 16-17 години не е мръднал и лесно се потдържа.
brano - напреднал
Виж и тези. Мисля че са по добри

Прикачен файл

2015-02-16 20.31.19.jpg
boqnkov - специалист
Май си избрах бойлер, който толкова искам да има прецизно регулиране на струя/температура. Какво ще кажете за това: http://www.tehnomix.bg/%D0%B1%D0%BE%D0% ... de-1821415
Не държа да ми показва на дисплей температурата, просто искам да може да се регулира плавно.
lov - майстор
Въпреки всичко бих те посъветвал на душа да си сложиш термосмесителна батерия. Моята я купих за 100 лева от баумакс. Чисто китайче но 2 години си бачка и нямам забележки. Всъщност батерията беше за мивка и аз само я пригодих като я обърнах на обратно защото ВиК инсталацията ми е правена по стария стандарт тоест студената вода е от ляво. И можех да направя тази гимнастика а и резбите бяха същите като на стария душ та стана бързо. Иначе душовете са скъпички комплекта. На чешмите си трябва от време на време и по гореща вода но на душовете кой знае какви разлики не се налага и не мислиш всеки път като влизаш как да я нагласиш. И най важното няма опасност от изненади :lol:
boqnkov - специалист
Тия термостатни смесители които аз харесвам не са по 100лв. :sad: Просто искам като слагам едно нещо то да ми служи колкото се може повече години, без да ми прави нерви, пък било то и не толкова модерно и луксозно. Именно в тоя ред на мисли предпочитам прости смесители, но от някоя по - изпитана марка като грое, клуди и т.н. Изненада, изненада... най - много, ако ядосам жената да ми врътва потенциометъра на бойлера.
lov - майстор
Когато препоръчван нещо то това е в последствие от собствени наблюдения и преки впечатления.
Поради това че в системата ми има монтирани маркови термосмесители по други причини мога да направя сравнение с работата. А две години изкарало и дори да се скапе пак ще сложа същия но за конструктивно същото изпълнение но направено пак в Китай само че брандирано и на цена 500-600 лева никога няма да си купя. Не го правя защото нямам пари или съм скрънза.Просто цял живот съм се занимавал с техника и мога да преценя едно нещо дали е направено грамотно. Разбирай ме както искаш но вечни неща на този свят няма и всеки си има глава на раменете и право да избира дали да си даде парите само заради марката.
Ударих му едно кадро и не ми обръщайте внимания че е в такъв вид.

Прикачен файл

P1010343.JPG
preslav - майстор
Не издържах да прочета цялата тема, ама някой спомена ли как се отразява на проточните бойлери силно варовитата вода?
bai_bradyra - специалист
boqnkov написа:
Май си избрах бойлер, който толкова искам да има прецизно регулиране на струя/температура. Какво ще кажете за това: http://www.tehnomix.bg/%D0%B1%D0%BE%D0% ... de-1821415
Не държа да ми показва на дисплей температурата, просто искам да може да се регулира плавно.
Бойлера, който ползвам и ти предложих има дебит топла вода 12 л/мин. Според мен си вземи по-мощен от този на който си се спрял (да е 21 кW). Разликата в цената не е голяма 20-на лв, но си осигуряваш по-голям дебит. 60 градуса вода е вече гореща и ще се нуждае от разхлаждане. За 100-на лв. повече може да се вземе и със 7 степени, но мисля, че е излишно. Втората степен на моя - 45 градуса е идеална ( поне за мен и жената) за къпане, без нужда от разхлаждане. Успех.
.
kozl - майстор
boqnkov написа:
Не държа да ми показва на дисплей температурата, просто искам да може да се регулира плавно.
И като няма да ти е под ръка бойлера докато се къпеш, за какво ти е това регулиране? Ако ти се прииска по-топла/по-студена вода, ще излизаш из банята да регулираш бойлера ли?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Обикновен или проточен бойлер за баня?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: