Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
qvkataaa - помощник
Здравейте, "правя" ремонт в банята и тъй като мазилката беше доста ронлива на две от стените реших направо да я сваля. Сега като гледам банята при призлява и се чудя дали има вариант на този етап ( от снимката ) да се започне с лепенето на плочките или ще трябва първо да се налепи гипскартон. Другите стени са добре ще им сваля само шпакловката.
Благодаря предварително!
Снимка:
http://postimg.org/image/tffktujhh/
jekasus - майстор
Мазилка,
гипскартон само на таван.
chapara - майстор
М'даа наистина само мазилка по стените приятелю :wink:
qvkataaa - помощник
Това е лошо защото не го умея, някой има ли идея колко горе долу е квадратния метър ?
chapara - майстор
За малки квадратури в тесни помещения скъпо :wink:
nikolovvd - майстор
Вземи си смени тръбите, за да не правиш отново ремонт след 6-7 години. Особено на топлата вода за 20-25 години тръбата изтънява доста. Така бих постъпил аз.
Друго, което бих направил, защото и аз съм мързелив като повечето нормални хора, да ударя един шприц с циментово мляко и после върху тухлите да облепя/иззидам с 5 см. блокчета итонг. Така ще можеш да скриеш тръбите без да се налага да правиш 3-4 см варова мазилка, за която се иска майсторлък.
qvkataaa - помощник
Тръбите ще се сменят така или иначе, а защо не го затворя с гипскартон ?
chapara - майстор
qvkataaa написа:
Тръбите ще се сменят така или иначе, а защо не го затворя с гипскартон ?
Защото така се прави на чуждо жилище :wink:
jekasus - майстор
nikolovvd написа:
Така ще можеш да скриеш тръбите без да се налага да правиш 3-4 см варова мазилка, за която се иска майсторлък.
То старите тръби са частично вкопани.
То и такива стари тухлени стени са толкоз прави, че понякога и не трябва да се вкопават тръби.
В панелките и аз надзиждам с итонг.
qvkataaa - помощник
jekasus написа:
nikolovvd написа:
Така ще можеш да скриеш тръбите без да се налага да правиш 3-4 см варова мазилка, за която се иска майсторлък.
То старите тръби са частично вкопани.
То и такива стари тухлени стени са толкоз прави, че понякога и не трябва да се вкопават тръби.
В панелките и аз надзиждам с итонг.
Чета разни конспиративни теми и не искам да слага итонг!
Май ще си го направя със зелен гипскартон и това е...

Тема "Въпрос относно изкъртени стени в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: