Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Todorov_V - специалист
nikolovvd написа:
Предполагам това е разходна норма за суха и необработена стена. Ако вече веднъж си грундирал нещата стоят по различен начин.
Ами на етикета пише: Разход разреден 200-250 мл на квадрат. Грундирах само веднъж до тук. Стената е на места до бетон, на места с участъци полу остъргана блажна боя.

Става въпрос за "БороГрунд" дълбокопроникващ.
Стиви - специалист
ДЪЛБОКОПРОНИКВАЩ е ключовата дума. Използва се за заздравяване на мазилки и попива в тях като в дунапрен. Блажната боя, която грундираш в момента, не може да попие абсолютно нищо. Именно за това ще имаш проблеми с каквото и да опиташ да нанесеш върху нея. А после ще се отлепи от влагата. Но ти вече си решил и надали ще послушаш хората с опит.

ПП
В предишния си пост не разбрах, че основата е панел, а в такъв случай можеш да минеш и без мрежа.
Todorov_V - специалист
Стиви написа:
ДЪЛБОКОПРОНИКВАЩ е ключовата дума. Използва се за заздравяване на мазилки и попива в тях като в дунапрен. Блажната боя, която грундираш в момента, не може да попие абсолютно нищо. Именно за това ще имаш проблеми с каквото и да опиташ да нанесеш върху нея. А после ще се отлепи от влагата. Но ти вече си решил и надали ще послушаш хората с опит.

Напротив, в никакъв случай не бих пренебрегвал хора с опит. Тук напълно осъзнавам, че правя нещо, което е "духане срещу вятъра", но колкото и абсурдно да звучи това са крайни мерки просто, абсолютно крепене на положението, колкото да изтрае докато се предприемат мерки от компетентни хора. И въпреки това, не разбрах след като съм минал веднъж (оставяме местата с блажна боя) бетона и ми остана толкова много грунд, аз ли не съм разбрал за това колко ми е нужен или просто не съм нанасял достатъчно?
chapara - майстор
Я вземи увеличи тази картинка

http://markita.net/betonkontakt-7kg-boro.html

и виж че изобщо не се разрежда :wink: Сега вземи го мини с гъст бетонконтакт, после една течна хидроизолация

https://www.google.bg/search?q=%D1%85%D ... f2O8WigeAI

шпакловай с циментова шпакловка, и боядисвай :wink:
Pooh - майстор
Той човека, с бетонконтакт (или поне с гняста на Боро), вече е минал. Сега се опитва да вкара в употреба Дълбокопроникващия грунд ... :oO:
chapara - майстор
Pooh написа:
Той човека, с бетонконтакт (или поне с гняста на Боро), вече е минал. Сега се опитва да вкара в употреба Дълбокопроникващия грунд ... :oO:
Ама е направил промивка само с това 1:5 разреждане, на кутията изрично пише да не се разрежда!!!!!!!!!!!!! :axe:

Изображение
radius - майстор
Той не говори за бетонконтакт, а за дълбокопроникващ грунд за заздравяване на основи.
chapara - майстор
Търси се началната грешка :-D
Todorov_V - специалист
:lol: Първоначалната грешка идва от пропуснатите няколко думички, които съм писал по рано за уточнение, че става въпрос за "Дълбокопроникващ грунд" пак на Боро.

Вече няма значение, закрепих положението и всъщонст изглежда по-добре отколкото очаквах, дали защото боята е хубава или нещо друго, не знам. А вече колко ще изтрае...е друг въпрос, който изяснихме. :partyman:
chapara - майстор
Стискаме палци и показалци [-o<

Тема "Много бърза нужда от решение за стени в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: