• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikolov333 - майстор
Що ютуб.. между другото, там не съм виждал да ползват водна нивелациия, а у нас целия апартамент го направих така, а баня и тоалетна са с наклон от вратите към сифоните. Верно, че си правих и изолацията и замазките сам и хоризонталния щранг ми е в мазето, но нищо не пречи да се гони най-ниското възможно ниво към сифоните, даже и при ограниченията от хоризонталния щранг, а и за тях си има майстори.. :-D
Последна промяна от nikolov333 на ср юли 18, 2018 8:57 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
и хоризонталния щранг ми е в мазето,
Тий кажи. Къща, първи етаж в блок невозможното става възможно.
nikolov333 написа:
изолацията и замазките
Имам един "скромен" апартамент в центъра на Варна - водно подово, едно ниво между баните и коридора, но праг на входа в апартамент...
nikolov333 - майстор
:-D ..това забравих да уточня. По същата причина свалих и нивото на стълбищната площадка, понеже е само за моя апартамент, но при мен денивелацията беше малка, само около 3см и не се отрази много на височината на стъпалата на стълбището.. останаха почти еднакви.. :lol:
mgbagera - специалист
Понеже получих съвет да грундирам картона с СТ17 и го предложих на вашия колега. Той ми отвърна че това е безсмислено и само ще вкараме влага в картона.

Но въпреки това утре почваме слагането на гадния картон. Вече нямам време и търпение да търся някой който да маже, лепи и пили ръбове :sad:
chapara - майстор
пет юли 20, 2018 2:04 pmmgbagera написа:
Понеже получих съвет да грундирам картона с СТ17 и го предложих на вашия колега.
[-X [-X [-X [-X Тоя не ни е колега [-X [-X , тоя е лепач -мърляч :-D

Дано вместо ръбовете на плочките , да не ти изпили нервите :lol: :-D
chapara - майстор
М/у другото, там в Берковица как сте с мишките, че те умират да се завират зад картони и тем подобни, и да ръфат полипропиленови тръби :-D
mgbagera - специалист
Тука мишките не ядат боклуци а плодове. Миналото лято един гаден плъх ми изяде голяма част от прасковите още преди да ги обера :x а уш имам 3 котки :|
За ръбовете го питам има ли водна диамантена за да ги изпили под ъгъл. А отговора му беше че ще ги пили на око с флекса щото водната му била голяма и тежка. Дано фугиращата смес прикрие кривините :prayer:

А ти като си виждал плочките какво ще кажеш за фугите ? На тези плочки добре ли е да има фуга и ако да то колко мм да е ?
mgbagera - специалист
:wallbash: Толкова мърлява работа че просто нямам думи. Касата на вратата я свалиха барабар с тухлите :xplode:
Ф50-то дето е за сифона го слагат без гумените уплътнения понеже били дебели и не влиза търбата. Имало силикон който да държи вместо тях.

Идва ми да ги изгоня ама докато намеря други и лепилата ще са за кофата.
jekasus - майстор
Ти си за книга със тъжна история...
mgbagera - специалист
Има и още но ме е страх да не видят какво пиша и да си тръгнат понеже искат половината пари предварително. Не че днес не ме зарязаха още на обяд за да отидат на друг обект, понеже там станало инцидент с двама и те трябва да ги заместят. Ама щом е станало инцидент ок, не исках да се разправям все пак са пострадали хора.



П.П: Накрая ще поема транспортните разходи на някой от форума за да дойде и да я направи! Проблема е че вече купих картона и искам не искам трябва да го сложа или да го оставя за тавана на някоя стая.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: