• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
То транспортните са най-лесни, ама по това време надали има свободни хора. Аз до края на октомври примерно съм ангажиран, а през ден отказвам голями обекти с поне 60 кв.м. облицовки, башка другите работи :razz: :)
mgbagera - специалист
И готово, да заповяда следващия кандидат майстор :)
ср юли 18, 2018 8:23 pmnikolov333 написа:
... Начакал си се дълго и ще те е яд след време, че си се разбързал заради майстора ти..
Трябваше да те послушам но реших да рискувам и се набутах с материали и гипсокартон който вероятно няма да използвам.

Днес си пуснахме пералнята и по едно време гледам в долната баня тече вода. Качих се и гледам че през сифона излиза мръсната вода от пералнята. :rolleyes:
Между другото сифона не се ли монтира с две дъги (или бяха колена) за да може да си го регулираш на височина :?
Изображение
jekasus - майстор
Ти имаш две дъги в момента.
Но нямаш наклон на тръбите.
То те и не закрепени за наклон, ако са без гумени уплътнения и само със силикон, разглабяй и наново.
Погледни какво пише на У-то - ако РР, то не се лепи, щото няма да залепне...
nikolov333 - майстор
Търси майстори на "парче", че малко са универсалните бойци вече. Примерно един ВиК, един мазач и един за плочките. Ако беше почнал така, можеше да си приключил преди време. Мазачите са ти важни, да изправят стените и ъглите.. така, че търси някой с лазер, а ако нямат, може и с отвес и прав ъгъл сглобен от UD профили, но това го могат майсторите с опит от едно време.. На комшията изправяхме стените на апартамента с варово циментова мазилка по лазер и на места натрупаха до 7см.. Замазката на пода и фиксирането на сифона ги остави на майстора с плочките! :idea:
mgbagera - специалист
От днес съм с нов майстор и напредваме бавно, малко по малко.

Имам едно питане относно подовата замазка. Сегашната е от мозайка. Трябва ли на новата да и сложа мрежа или няма опасност да се пропука?
mgbagera - специалист
Малко снимки от процеса на работа :)

Така я завари най новия майстор (да се надяваме че ще е и последния който ще я довърши :-D )

До тук тръбите са "замазани" и подготвени за монтажа на ГК.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение






Вече застъпва новия майстор и започва да измазва стените:
Предварително му ги изпръсках с разтвор от CN94 (3 шишета).


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение









Измазването и замазката на пода му отнеха 3 дни. На някой места дебелината на замазката достигаше до 5см (новата) а зад нея колко е имало от старата, един бог знае :roll:

Появиха се и доста пукнатини на стената след като изсъхна. Дали пък не е от повечкото цимент в хоросана :? На 25-30кг (една кофа) хоросан, 4-5 мистрии цимент.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение








Вече налята замазка и измазани стени.


Изображение
Изображение
Изображение

Днес шпакловахме стените и пода, полагайки мрежа. Изразходвахме 3 торби и половина лепило за 20м2. Още е прясно и не съм влизал да снимам. Утре предстой хидрото.
mgbagera - специалист
В момента слагам хидрото. А ето и снимките от вчерашното шпакловане.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
nikolov333 - майстор
Страх ме хваща, ама май и тоя е за гонене.. Щом не може да ти шпаклова плътно мрежата и ти заобля ъглите, не бих му дал да слага плочките..
mgbagera - специалист
Предполагам го е претупал на бързо понеже му казах че искам в ъглите да не се прекъсва мрежата а да е цяла. Това не му се понрави особено.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: