• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mgbagera - специалист
Здравейте, ще се прави ремонт на баня в окаяно състояние и искам няколко съвета с какво да се обработи.

Първо ще започна с тавана който е най зле. Голяма част от него е покрита с черни петна (вероятно мухал) но има на едно място избило оранжево точно като ръжда. Банята е с комин и точно там където е комина тавана целия е оранжев :? Комина не е използван сигурно повече от 20г. Дали оранжевите петна са се получили от тухлите в комина ?

Та питането ми е с какво да се обработи тавана за да изчезнат тези петна ? После и с какво трябва да се измаже като за финал ?
chapara - майстор
mgbagera написа:
Здравейте, ще се прави ремонт на баня в окаяно състояние и искам няколко съвета с какво да се обработи.

Първо ще започна с тавана който е най зле. Голяма част от него е покрита с черни петна (вероятно мухал) но има на едно място избило оранжево точно като ръжда. Банята е с комин и точно там където е комина тавана целия е оранжев :? Комина не е използван сигурно повече от 20г. Дали оранжевите петна са се получили от тухлите в комина ?

Та питането ми е с какво да се обработи тавана за да изчезнат тези петна ? После и с какво трябва да се измаже като за финал ?
Ако има вероятност да е от комина и водата която влиза в него е необходимо да се направи шапка на комина , така че за в бъдеще да се избегне омокрянето му. После изчегъртване до здраво. Изпръскване с р-р от белина и вода за дезинфекция на основата от гъбично плесенни образования. Следва бетонконтактен грунд и шпакловане с циментова шпакловка. За всички неясни термини и матеряли се обърни към Гугъл :wink:
mgbagera - специалист
Това за тавана, а сега да питам за стените.

Стените са с варова мазилка и няколко слоя бл. боя и латекс. След като се бутне боята с какво се мажат стените ?
Да се слага ли мрежа?
chapara - майстор
mgbagera написа:
Това за тавана, а сега да питам за стените.

Стените са с варова мазилка и няколко слоя бл. боя и латекс. След като се бутне боята с какво се мажат стените ?
Да се слага ли мрежа?
Изпръскваш стените с дълбокопроникващ контактен грунд (ето какво излиза с търсачката в Гугъл)

https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D ... ywPq6IGQBA

Полагаш ПВЦ мрежа с лепило, така ще намалиш разхода на лепилото по време на лепенето, а и ще заздравиш мазилката. Ако има по голями дупки вароциментен разтвор преди мрежата. Изправяйки стената пък ще намалиш разходната норма на течната хидроизолация на циментова основа, ако ще правиш такава. Ето пък тука какво излиза:

https://www.google.bg/search?q=+%D1%82% ... ywOcnIHgBA

И след това започваш със същественото-лепенето :wink:
Christo - майстор
Скоро го играх тоя филм... Виж тази брошура http://www.ceresit.bg/pdf/Waterproofing ... _Final.pdf Това е системата за хидро изолация на Хенкел. Сика също имат такава подобна и май са още по-добри от Церезит. Вместо да импровизираш с пет препарата от шест фирми, по-добре всичко да е от една. Пък нали всичко е проверено и дано да няма изненади. Чапара ще ти каже кои са най-добрите и като цена-качество. Поздрави и успех!
mgbagera - специалист
Вече сме в действие :headbash: От сутринта малко по малко блъскам с теслата за да падне пустата боя.

Изображение






Да видим сега дали съм разбрал добре.
След като бутна всичко до мазилка нанасям дълбоко проникващ грунд.
После ако има някъде по големи дупки заравнявам с вароциментов р-р. или направо да се минат целите стени за да се изглади стената ?
chapara - майстор
Целите най добре ако можеш да мажеш :wink:
mgbagera - специалист
Не, аз няма да мажа и лепя [-X Аз съм по трошенето както се вижда :mrgreen:

Роднина майстор ще прави ремонта но той вече е на годинки и мисля че не е наясно с новоизлезлите материали.
Искам да си го държа под око и да му кажа какви материали да използва. Знаете че ако някой близък не те прекара то няма кой друг.
Ако искам да направи банята като хората, то и аз трябва да съм наясно с процеса на работа за да не прескочи някоя стъпка и да претупа работата.



П.П: А относно хидроизолацията има ли смисъл да я слагаме при положение че на пода вече има налепени плочки?
Ако я сложим само на стените то пода остава без и все едно е работа свършена на половина :?
chapara - майстор
Не ти трябва, изгъзица на новото време :-D , или ако се слага трябва да е смислено положена с вградена ПВЦ мрежа по пода. С една дума не може да се подсакаже :wink:
mgbagera - специалист
Ок, значи прескачаме хидроизолацията :)

А да предложиш някакви материали и производител ?
То май само за грунда ще трябв, за лепилото мисля че всяко ще върши работа ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: