• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mgbagera - специалист
Да не пускам друга тема ще питам в тази :)

Можете ли да предложите някой сайт, фирма от които да си поръчам мивка, шкафчета и други работи за банята \:D/
mgbagera - специалист
След като пуснах новите тръби от ПП из цялата баня искам да попитам нещо.
На тръбите за топлата вода трябва ли да им се сложи изолация преди да се налепят плочките?
Казаха ми че ако тръбите са без изолация плочките може да се разлепят от топлината.
mgbagera - специалист
Еее, това днешните майстори много са се разглезили :shock: Не ви слагам всички под общ знаменател но голяма част от вас особено по младите , гледат да отупат на бързо и да идат на следващия обект.

Ей го вече минаха 3г. а баня 20 квадрата стой строшена и няма кой да е направи. Сигурно проблема е в мен щото, може би вече 10 майстора идваха да я гледат а тя става все по счупена и по счупена. Един се оплаква че мазилката е ронлива. Друг че стените са криви. Масово искат да слагат гипсокартон щото е по лесно и бързо.
Първия ме накара да сваля боята. Е свалих я. После вика ама то ще трябва и мазилката да свалиш че е ронлива. Отказах и викнах следващия. Той пък работи само с картон. Кръгом през вратата и да заповяда следващия. - Няма проблем тая мазилка с грунд и ще стане. И кеф намерил съм човека :prayer: обаче имал работа и щом свърши обекта веднага е при мене. И чакам си аз и чакам а никой не идва. Следващия да заповяда. - Да добре банята лесно ще я оправиме до 2 седмици почваме. И пак се почва звънкане по телефони обещавания че ще дойде и накрая хоп замина Румъния . Следващия , пак с гипсокартон работи но ако някой я измаже ще ги налепи и без картон. Е да ама то ако един е мазал после друг не иска да лепи. Който си е мазал той да лепи :wallbash: Следващия, не били толкова криви стените и с повече лепило щяло да стане. Може да е 3см лепилото но нема проблем ще подложим парчета от стари плочки :? Ама ново 5 :headbash: не иска да прави пилен ръб на плочките. За този пилен ръб ми мрънкаха и други майстори. И накрая се навих плочките да не се пилят. Грозно не грозно важното е да стане щото ми писна. До тук добре ама да лепи плочките на кривите стени с оправдание че повечето лепило ще компенсира :? не се навих и го отпратих.
И накрая последния идва гледа без да мери и вика. - Слагаме хубав грунд, пускаме майки и изправяме стените, слагаме мрежа и всичко заспива. НО, тук трябва да изкопаш за нов сифон. Ок, изкопавам го. -Нее, трябва още на там да изкопаеш за да дойде и наклона на тръбата от мивката. Почвам пак да къртя гадната мозайка, внимателно без да спукам тръбата за мръсната вода. Идва пак на оглед всичко е на 6 даже сам предложи да изпили плочките =D> и направо кеф ми стана. НО ново хрумване. Да направим замаска на пода и да му вдигнем нивото. Даже тогава тръбата за сифона ще си влезе в старата дупка :x Е, не можа ли да се сети за тая замаска преди да ме накара два пъти да къртя като луд тая мозайка или просто гледаше на ми намира работа докато оправи другите си обекти? Замълчах си и продължихме напред. Реши да провери колко са прави стените понеже на първия оглед не го направи. И о чудо стените ми били криви и с измазване няма да стане. Трябва гипсокартон #-o Почна се едно увъртане разтягане на локуми и понеже вече ми писна от тази баня се навих на картон. Е да ама на сутринта реших че или ще е като хората или няма да се прави изобщо. Отивам пак да говоря с него и ми казва че или слагам картон или да бутам мазилката. Ок, ако я бутна ще я измажеш ли на ново? -Да! И в следващия момента решава че това е хамалогия и само 3 дни ще измазва стените, че вече никой не работел с вар а само с картон. В германия само картон се слага.


Та до тук стигна сагата ми. Толкова ли е трудно да се измаже една баня? Не искам кой знае какво. Разбирам да съм седнал да се пазаря за цена или да го карам да ми работи без пари ама не, плащам си. А щом аз плащам аз избирам дали да има картон или не. Даже един от майсторите го викам да прави банята а той ми отговаря че визмал скъпо. Чакай малко бе. Не те питам колко взимаш нито нищо. Викам те да работиш ако искаш идвай, а не да ми изнасяш лекции че взимаш скъпо само и само за да ме отпратиш #-o


Срам не срам ви споделих моя проблем но честно казано не ми олекна.
nikolov333 - майстор
Къде се развива тая твоята сага..в кой град. Не пита ли някой от майсторите във форума дали не знаят някой добър майстор в твоя район..? Аз между другото се преквалифицирах по спешност в плочкаджия/замазкаджия/шпакловчик и бояджия, с помощник един нискоквалифициран мангал, докато траеше моя ремонт, поради липса на майстори на нивото което търсих в наше село. Приключих с кардиналния ремонт на апартамента за 4 години, като имаш предвид че събарях всичко до тухла и плочи и правих сумати вътрешни размествания на преградни стени и усвоявах терасата със все дограми, изолации и ВИК и ел.инсталации.. :lol:
mgbagera - специалист
В Берковица (монтанска област).
Не съм питал в форума но май ще се наложи вече. Единствено преди време chapara ми даде тел. на негов колега от Вpаца но е на 50км.

Все още не съм отписал последния майстор но той каза че няма да слага хидроизолация понеже замазката на пода няма да е изсъхнала до другия ден. А картона ще е шпаклован само с лепило за плочки. Не знам до колко е правила и надеждна тази технология.
chapara - майстор
Чак ми стана жал за теб mgbagera :| Истината е една, изчезнаха, изгониха ги добрите майстори, а младите не щат да се учат. Каква е философията да измажеш една баня, да тясно е. Сигурно ще се върти човек три дни, но като си я опъне, поне крайната визия е гарантирана. Е скъпо, нескъпо, явно на теб вече са ти омекнали шенкелите. Дано тоя последния се(те) оправи :wink: Аз ако седя две години без баня бих емигрирал :toimonster:
jekasus - майстор
Реално два дена за мазилката - метални или с "пилета" майки - първи ден.
На втория стените са готови.
Гипскартон се прави за един ден.
Цените са на кантар, хамалогията е различна.
За хидроизолацията - за такива бързи ремонти/като дни/ само двукомпонентна хидроизолация - а якост - и мазилката, и замазката и хидрото ще наберат после.
Ама пак хамалогия, щото мазаните хидри/бои/ са по лесни...
nikolov333 - майстор
Според мен, банята и мокрите помещения трябва да са на по-ниско ниво от съседните, ако канализацията и наклоните към сифона го позволяват.
Не знам дали може да стане при вас, но както каза chapara в една тема за канализация.. няма невъзможни неща. Тоя девиз бива да го наложат като мото на майсторската гилдия, ако има такава по наще земи. :-D Не прескачай хидроизолацията.. По времето на моя ремонт не беше наложена още, но в наши дни си е задължителна, с всичките и салтанати. Начакал си се дълго и ще те е яд след време, че си се разбързал заради майстора ти..
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
Според мен, банята и мокрите помещения трябва да са на по-ниско ниво от съседните, ако канализацията и наклоните към сифона го позволяват.
Прекаляваш с гледането на Ютуб, там нямат сифони на пода.
Но това е възможно само в къща.
mgbagera - специалист
Не че разбирам ама колко ще да е от значение наклона на тази тръба ф50 дето е от сифона на мивката. Даже и да е равна колко вода може да събере. Там ще тече само вода, без косми или други боклуци който да се наслояват в тръбата и да я затиснат след години. Ама щом толкова иска да вдигне нивото на пода нека го вдига. Обаче за прескачането на хидрото не съм съгласен.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: