• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
Jekasus интересно ми е как е правилно да се свързват в ъгъла тоя тип плочки, ако са с рязан край..?
Не всичко прави машина за плочки - и 10 хилидарки да струва... Така че шлайф и дискове... Също и близко място, къде да може да се работи, без да се праши.
При мен са изгъзици, но до два мм, след фугиране пак добре изглежда...
Прикачен файл:
IMG_0063.JPG
IMG_0063.JPG (40.22 KиБ) Видяна 1369 пъти
Прикачен файл:
IMG_0222.JPG
IMG_0222.JPG (48.54 KиБ) Видяна 1369 пъти
Прикачен файл:
IMG_20150904_094144.jpg
IMG_20150904_094144.jpg (83.15 KиБ) Видяна 1369 пъти
Прикачен файл:
IMG_20150904_094121.jpg
IMG_20150904_094121.jpg (83.36 KиБ) Видяна 1369 пъти
mgbagera - специалист
Какво мислите за системите за подравняване на плочки ? На тези релефни плочки могат ли да се използват ?

Обмислям варианта да си налепя стените сам с помощта на тази система а после да викна някого само за пода и първия ред. Кой тип система и на коя фирма бихте ми препоръчали (ако е възможно използването им на такъв тип плочки) ?
jekasus - майстор
Системите не стават за такива плочки.
По принцип са измислени за монтаж на едроформатни плочи.
mgbagera - специалист
Пак съм прецакан :|
mgbagera - специалист
Вчера влизам в един магазин и гледам водна режеща за 120лв. :shock: Е кое му е скъпото та 90% от майсторите в тоя пропаднал град не могат да си я закупят?

Та тази ще ми свърши ли работа при положение че вероятно ще се използва само веднъж ? https://temax.bg/product/40402/mashina- ... etc20.html
Някой имал ли е или дали е работил с този райдер? Може да предложите и друг модел (нов или втора ръка).

Плочките са 550х200мм.
mgbagera - специалист
Е, взех машината :) Очаквах че ще е зле от към качество на изработка спрямо цената и марката но чак пък толкова... :shock: Дискът се мяташе като риба на сухо :-D В една друга тема беше обсъждана точно тази машина и там се спомена че диска е крив. Е при мен на пръв поглед се оказаха шайбите който пристягат диска. Занесох ги на стругар за да ми направи нови но той нямаше как да ми изработи външната затова само ги престърга. Ефект като чели нямаше и затова му занесох ротора + шайбите и диска.

На оста има ръб от 1мм върху който ляга вътрешната шайба. Според стругаря този 1мм е недостатъчен за да прилепне хубаво шайбата и затова се получава биенето. Решението беше една втулка която да легне чак на лагера а върху нея да легне вътрешната шайба. Махнахме семеринга (с размери 15-30-7) и на негово място сложихме 20-30-7. Престърга се и централния отвор на капака за да влезе втулката.

И така, имаме: крива ос на ротора, криви шайби и най кривото беше самия капак на мотора. Стругаря направо се хвана за главата като видя колко нескопосано е отлят. По лесно е да се намери някакъв друг мотор който да се побере вътре и на него да се изработят шайби за захващането на диска!

Сега вече няма биене но пък мотора загрява изключително много. За 3-4мин на празен ход и не можеш да го пипнеш. Ще се реже на по големи почивки и така :)
mgbagera - специалист
Така ли трябваше да ми се получат външните ъгли или трябваше да оставя фуга между тях ? В момента фугата на някой места е има няма 1мм.

Изображение
Изображение
nikolov333 - майстор
Екстра е.. поне според мене.. =D>
chapara - майстор
Ако не броим орубените ъгли на гланца е добре :wink:
mgbagera - специалист
Значи да не снимам по на долу. Отначало си мислех че трябва да се пили до гланц :ops: Трябваше да стигна до 6-7мия ред докато се науча и постигна този ефект.

Като за първи път съм доволен. Долните плочки ще се опитам да ги оправя с фугата колкото може и така :)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: