• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Еди, 33 не е за баня, и не е същата, както преди.
mgbagera - специалист
вт сеп 18, 2018 10:20 pmjekasus написа:
Кой туй RAKO?
Фугирането е най-шибаната работа при фаянса .
Май е чешко производство. Внася се само за магазините на МарМаг https://marmag.bg/rako


Вече отупах 1кг за половината баня. Утре ще ходя пак да купя, щото свърши. За бялото съм взел 2кг на Мапеи но като гледам и то няма да ми стигне.
Току що приключих с може би последното почистване на плочките и ще лягам.

П.П: Това с двата цвята е гадна работа. Трябва постоянно да внимаваш. Аз нещо се бях отнесъл и когато се върнах отново на земята гледам, че и белите съм фугирал със синьото :mrgreen:
EDI - майстор
вт сеп 18, 2018 10:21 pmjekasus написа:
Еди, 33 не е за баня, и не е същата, както преди.
Ми едно време друго нямаше по наше село. :lol: Това намерих тва наплесках, ама държи.Явно обаче и този продукт, не е като преди, за жалост.
mgbagera - специалист
Нормално ли е като стисна парче от фугина да се сронва на прах ? За 24 часа би трябвало вече да е стегнало напълно. С една назъбена шпакла изронвам фугата без големи усилия.

По принцип каква трябва да е якостта на тези фуги? Колкото на лепилото за плочки или по крехо?
jekasus - майстор
След една седмица е ако подобно, значи не е добре работа...
По принцип 168 часа е първото набиране на якост при циментови материали, до тогава не хубаво да се мокрят фугите, да се пренасят тежки материали по покритието, залепено със циментово лепило.
mgbagera - специалист
То утре бялата на Мапей ще покаже дали да 4акам седмица или не. Ако и бялата е така ронлива значи е нормално ама ако е твърда на камък значи да свалял синята.

А мога ли сам да си я оцветя? Продават ли се такава боя?
jekasus - майстор
Церезит за средняци, мапей за профи - да не я изтървеш да пресъхне за замиването.
mgbagera - специалист
За малко беше :-D Тъкмо бях започнал да фугирам с бялото и дойдоха да ми монтират вратата. С малко повече търкане и голям натиск оправих фугите :)
mgbagera - специалист
Иии... продължаваме към финалната права :-D

Днес си взех шкафчетата ама нямам инструкции за монтаж. Имам някакви предположения но за всеки случай да се допитам и до хора който са монтирали и преди :wink:
Ето това са планките който са ми дали 2бр.
Изображение







Това е горния шкаф. На гърба му има само една дупка за закачване (горе в ляво):
Изображение



Планките отдясно ли трябва да ги монтирам и да изглежда по този начин:
Изображение
Изображение
nikolov333 - майстор
Планките се монтират вътре в шкафчето, за да не се виждат.. :idea: Първо монтираш с видии двете планки отвътре към едната от двете станици на шкафа и пробиваш дупки през тях на гърба. После слагаш един дюбел с видия за скритото окачване в единичната дупка, закачваш шкафа на единичната видия, нивелираш го и бележиш през дупките на планките за център на дюбелите в стената..
Последна промяна от nikolov333 на пет дек 28, 2018 10:25 pm, променено общо 3 пъти.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: