• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Постави тоалетна чиния,така как я искаш и ще разбереш какви фитинги ти трябват.
mgbagera - специалист
съб сеп 08, 2018 8:45 amchapara написа:
... при фуга 2,5 мм.
Днес в най големия ни магазин за строителни материали в Берковица, започнаха да ми изнасят лекция как нямало кръстчета 2,5мм. По стандарт били 1, 1.5, 2 и от тук на там все през 1мм.
Затова реших да си карам на 2-ка щом "не се произвеждали 2,5мм" [-( .

Има ли някакво значение дали ще използвам 2, 2.5 или 3мм при плочки с размер 33,3?
nikolov333 - майстор
За пода може и с само-подравняващите, на са им по-малки фугите..
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
За пода може и с само-подравняващите, на са им по-малки фугите..
Кръстчета пак може да се сложат , даже е по-добре за системите, не са затиснати от плочки и се чупят по-лесно.
Съвсем случайно прегледах сайта, от който пуснах линк и по пътя за работа минах оттам(допълнителни 20км + през центъра на Варна) и си вземах руската система за нивелация на плочки за проба.
На 6 стотинки една подложка си е без пари, при положение че другите предлагат от 17 ст. и нагоре.
И да напомня - тези системи не са вълшебни и нивелират плочки помежду им, тоест да няма "зъби", чук, нивел, ръце и очи не се отменят.
mgbagera - специалист
Имам едно запитване относно хидрото на Мапей. Може ли течния компонент да се смеси с обикновено лепило за плочки и пак да се ползва като хидро ?
nikolov333 - майстор
Не мисля, то е като двукомпонентен битум и "втвърдител".. течноста е само "втвърдителя"..
jekasus - майстор
Не може, само по причина - че никой не е правил проверка на такова смесване.
И не е втвърдител, а еластификатор.
А сухата смес(другия компонент) си има допълнителни водоплътни добавки, които няма в стандартните лепила за плочки от всеки клас.
mgbagera - специалист
Ами смесих го с СМ12 и намазах една картонена кутия от вътре пък ще видим :)


П.П: А пластимул на Мапей може ли да се използва и в баня ?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Питане за ремонт на бяня/премахване на боя и оранжеви петна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: