Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Brigada - помощник
Пиша малко извън темата, извинявам се.
Jekasus би ли ми казал на първите две снимки от поста ти "Избери си...", а и на последната от втория ти пост, по какъв начин си захванал неподвижните стъкла към стената и пода.
Не виждам никакви фиксиращи планки и е много изчистено.
Стъклата влизат в някакъв П-образен профил, който е захванат към стената ли?
Благодаря предварително.
jekasus - майстор
mgbagera написа:
Попаднах на една тема в bgmama и мамите там бяха почти единодушно против тези кабини че хващали много мухал
Намери на кого да вярваш...
mgbagera - специалист
А тези стъклени паравани до тавана ли стигат или са по ниско ? Питам дали отгоре има нещо (да стане като затворена кутия) или е празно пространство и парата излиза към останалата част на помещението ?

Имаш ли снимки на горната част на тези паравани-кабини ?




П.П: То ако на майките не вярваме които чистят баните на кого на мъжете които влизат къпят се и излизат :-D
jekasus - майстор
Само два от тях до тавана, само на втория сложих вентилация :-D
mgbagera - специалист
А на другия какво се получи сауна ли :mrgreen:
jekasus - майстор
Имаше си капки вода по тавана :-D И трябва да се оставя вратата отворена след къпане, проверено лично :-D
Brigada - помощник
jekasus написа:
Да, профили са.
Ако не ставам нахален, може ли да разясниш какви профили се ползват и по точно как става закрепването на стъклото към профила.
Със силикон ли се фиксира и достатъчно сигурно ли е, на снимките се вижда, че за фиксираното стъкло е захванато подвижното стъкло?
От горната страна неподвижното стъкло фиксира ли се с някаква разпънка или се разчита само на двата профила, този отдолу и този от едната страна?
Последна промяна от Brigada на чет апр 30, 2015 9:41 am, променено общо 1 път.
nikolovvd - майстор
И аз имах същата дилема. Дори най-нахално си мислех за душ кабина с парна баня, радио (без телевизор), масажор и прочие гъдели, но жената ме разубеди. Поръчахме параван и го монтирах. Практически е на 20-25 см от окачения таван, а точно по средата над паравана е вентилатора за аспирацията.
Делян - специалист
Аз съм с душкабина и бих казал, че съм доволен. 3-4 години откакто я ползваме и досега препарат не сме ползвали за чистенето. Разбира се, след всяко къпане се подсушава грубо с парцал, но за сметка на това си спестяваме химикалите.
Има някакви наченки на мухъл в два от ъглите (колкото нокътя на кутре), но се почиства лесно. Макар че мухъл може да се появи във всяка баня, независимо каква е. Проблема по-скоро е, както казаха по-горе, че варовитата вода оставя следи по стъклото, но и това се оправя с постоянно подсушаване.
Предимството е, че зимно време в кабината се затопля по-бързо и става по-приятно. И както съм на централна топла вода, направо не ми се излиза оттам... :roll:
Друг недостатък е малко тясното пространство, но постепенно се свиква. Важното е да не правиш резки движения... :) И коритото задължително го изхвърляш. По-приятно е да стъпиш на плочки...

Тема "За или против душ кабина ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: