Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mgbagera - специалист
Подхвърлиха ми идеята за душ кабина и искам да се допитам до вас какво ви е мнението за тези кабини ?
Едно че придават визия на банята а и останалата част от помещението си остава суха.

Най важното което ме интересува хващат ли мухал ?
Трябва ли след всяко ползване да се подсушават?
Отдолу да е с ваничка или по добре саморъчно изградено от плочки ?
Стъклена или от друг материал ?


Общо взето кажете си мнението, имате ли такова нещо, доволни ли сте (плюсове и минуси), бихте ли си взели и ако не защо :)



П.П: Търсих из форума такава тема но не открих а би трябвало да има :?
bobko - специалист
И аз съм в дилема нормална баня или душ кабина,ще следя темата с интерес.Според мен логично е експлоатацията да и е по малка от тази на нормално помещение за баня с плочки.
djjimmy66 - специалист
Вижте, миналата година в началото на април правих ремонт на банята и жената също имаше мераци за душ-кабина. Аз бях против, но накрая постигнахме компромисно решение: Тъй като баня и тоалетна са ми в едно, вместо да сложа кабина, която никак не ми пасваше, решихме да направим преграда от дограма - плъзгащи врати с поликарбонат. И сега е доволно - "сухо" помещение, където са тоалетна и умивалник, и "мокро" - банята. И двете части си имат сифони - едната - ясно защо, а другата - при нужда от миене, има си и съответните наклони и за двете поотделно. Верно - малко си е тясно - т. нар. мокро - баня, е с размер 1300Х700мм грубо казано, но пък нема да играем хоро там, я! На мен, както съм 100+оки, си ми стига за едното къпане! Виж, ако има други "фантазии" - си е тясно, но...има и план "Б"! Сърце да е широко! :)
mgbagera - специалист
При мен нямам как да се сложи преграда. Обаче мисля да преместя душа в ъгъла и там да има кабина или параван.
ivanovbg - майстор
Аз съм го решил с параван. Само че подвижен на крачета от поликарбонат. За постоянен нямам толкова място.
jekasus - майстор
Избери си ...

Прикачен файл

баня2.jpg
баня2.jpg (66.53 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

100_0830.JPG
100_0830.JPG (95.06 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

100_1149.JPG

Прикачен файл

100_1254.JPG
100_1254.JPG (106.25 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

DSC_2085.jpg
DSC_2085.jpg (102.9 KиБ) Видяна 5988 пъти
jekasus - майстор
Избери си - 2...

Прикачен файл

ремонт в душа.jpg
ремонт в душа.jpg (44.37 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

под на баня.jpg
под на баня.jpg (81.79 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

сифон11.jpg
сифон11.jpg (35.05 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

DSC_0824.jpg
DSC_0824.jpg (54.03 KиБ) Видяна 5988 пъти

Прикачен файл

DSC_1743 (1).jpg
DSC_1743 (1).jpg (54.65 KиБ) Видяна 5988 пъти
pipilica - майстор
Имам стъклена и съм доволен, практично и удобно, не се мокри цялата баня. Тва при условие че имаш място.
mgbagera - специалист
Проблема не е в това какъв тип да бъде а в поддръжката.
След всяко къпане ли трябва да се подсушава от стъкло ли да е, хваща ли мухал по ъглите ако не е подсушавана ?

Попаднах на една тема в bgmama и мамите там бяха почти единодушно против тези кабини че хващали много мухал :?
pipilica - майстор
Ако се проветрява банята нама как да хване мухъл, по-скоро друг проблем има по стъклото остават петна от водата и там квото ползваш за къпане, еле пък ако е по твърда водата.

Тема "За или против душ кабина ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: