• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vivian - помощник
Здравейте,
Предстой ми ремонт на баня и стигнах до купуването на смесителите.
Ще може ли да споделите вашия опит и впечатления за ROCA и GROHE - смесител за умивалник и скрит смесител за душ.
Харесала съм си модели и то двете марки, като цени са напълно съизмерими.
И двете имат 5 години гаранция, което не ми е много ясно какво точно означаа.
milko_do - специалист
GROHE е много сериозна фирма по отношение точно на смесители, докъто ROCA e по-добра при тоалетните чинии. Аз имам смесители на GROHE и съм много доволен. Едва ли някой си е купил и от двете за да сподели опит и с двете, но аз лично съм силно ЗА GROHE.
Sav4ev - специалист
Взех си фаянса от Рока а смесителите от Грое - не твърдя, че са по-добри, но все пак твърдят че са правени в Германия, пък и по разни хотели в Европа по-често тях съм виждал. Всъщност смесители Рока видях за пръв път в България - може би ги правят по от скоро
Теди - специалист
Слагай които ти по харесат нали и 2те имат по 5г. гаранция!
dmi - специалист
Смесители грое и казанче Виега. И двете са немски :)
GROHE e с 10години - поне така твърдят дистрибуторите от TSG.
крум - специалист
На Roca "дизайнерските" смесители не са техни.
Продават чужди под други имена. Може и да са произведени специално по тяхна поръчка.
Само че цената им е 3х по-висока, от колкото при производителите. Такъв е случая с нашите смесители - продавани от Roca - 622 лв, от Paffoni - 218 лв.
Така че ако сте се спрели на Roca, по-добре потърсете кой ги е произвел за тях.

... Абе аман от дизайнерски изпълнения... всичко в тая държава е дизайнерско (това последното си е за мое успокоение)
Antonini - специалист
"Grohe" са страшно качествени. Самият аз ползвам такива след като имах лични наблюдения за зверското им ползване в хотел "Hilton" в продължение на 5 години, без нито една повреда! Освен това термостатната душ-батерията се спавя чудесно с бързината на регулиране на желаните градуси (за по малко от секунда) вследствие на постоянните дебитнита колебания на топлата и студената вода във водопровода.
Занимавам се с продажба на санитарен порцелан и смесители от почти 5 години.Бил съм на обучение и в Grohe и Roca.От 2 години заботя за Roca България и смесителите на Roca се правят в заводите на Roca.
Смесителите и на двете фирми са много качествени и са с 5 години пълна гаранция.Смесителите им са с керамични глави и почти всички серии на Grohe без най-евтините са с клик финкция за икономия на вода, а всички смесители на Roca имат тази клик функция.Смесителите на Roca имат и температурен регулатор, който води до икономия на енергия.На по- луксозните модели на Roca се слагат керамични глави със система за хидроконтрол за икономия на енергия, а на най-луксозните всичко изброено дотук плюс система за контрол на температурата.
Продуктите на Рока имат и изградена сервизна мрежа за гаранционен и извънгаранционен сервиз в цялата страна
Продуктите на Grohe са директен внос на ТСГ и Топливо и нямат сервизна мрежа в България.

Надявам се, че съм бил полезен с информацията.Ако някой има въпроси свързани със санитарния порцелан и смесителите ще помагам с каквото мога.
st.vladov - напреднал
По принцип има и друг вариант "HANSA" също железни смесители
от 2 години ги предлагам без да имам нито 1 рекламация за сравнение
Видима имам поне 7-8.Знам че периода е прекалено малък за изводи що се отнася за смесител но все пак е добра марка.Лично за мен са номер 1
http://www.hansa.com/HANSACANYON.646.0.html
pomestvam link na elitnata seriq s cena okolo 1200-1200 no niskiq klas
podyrja ceni okolo 225-280 zavisi ot vida
  • 1
  • 2

Тема "ROCA или GROHE" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: