• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
prascho - майстор
jekasus написа:
Основно за това ги харесвам, че мога да ги навра в дълбока 32см ниша :-D
Бре, какви са тези панти у плочките.... Па и закъснител има монтиран. Гъзария...
TACHO - специалист
daywalker написа:
мнения за Ariston Velis 80 ?

Изображение
За Велис не мога да кажа нищо, но имам другия модел от марката от линка по-долу от няколко години и съм много доволен. Освен това софта, който има, определено смъква сметките в сравнение с предишните Теси, които харчеха доста повече и на втората година протичаха.Не е за подценяване и 7-годишната му гаранция, с която го взех.
На вилата също сложих такъв и там съм много доволен. За други уреди от тази марка не бих си купил нищо, но специално от бойлерите им съм доволен.
http://vimax.bg/productv/7772/boyler-ar ... 8k-eu.html
hidrazin - майстор
Софта не може да ти свали сметките за топла вода. Могат да ти я свалят други неща.
- много добра термоизолация на бойлера
- таймер за да нагрява само на нощна тарифа, което си е компромис
- да не ползваш топла вода или да я "икономисваш"
Законите на физиката още никой не ги е отменил.
:partyman:
TACHO - специалист
Законите на физиката не са отменени, но софта следи и знае кога да включи бойлера, защото следи в коя част на денонощието има по-голямо потребление и си изготвя седмична програма. През останалото време поддържа само някаква минимално определена температура (не помня вече колко беше). Освен това на дисплея съм му задал в кой часове да не бъде включен. Защото бойлер никога не гася от копчета, стои си вечно включен и предишните бойлери включваха и изключваха през половин час докато термостата изравни температурата. :) От там идва икономията и определено се усети по сметките за ток при еднакви друго потребление. :)
radius - майстор
Тоя бойлер да има 1кВ загуби на денонощие от разсейване. Като го подгряваш преди да ти трябва, колко да спестиш - да ги намалиш на 0.5 кВ. 15 кВ на месец са 2,20-2,50. Колко месеца са нужни за да си платиш екстрата? И няма да имаш вода, ако ти потрябва преди планираното потребление.
hidrazin - майстор
Това с икономията от софта е само внушение. Вероятно на този бойлер изолацията му е по-добра.
И това дето поддържал минимална температура - пише 45 градуса. Значи пак има загуби.
Та разликата между загуби при 45 и примерно 70 градуса едва ли ще ти даде кой-знае каква икономия.
Но определено ще ти даде компромиси - при 45 градуса няма да имаш достатъчно топла вода.
Пък и аз работя само в различни дни от седмицата - няма две еднакви. Ся трябва да се потроша от програмиране ли?
Или софта ще ми научи графика на работа?
Ще научи ама друг път. То аз не го помня ...
Овен това икономиите ти за доста голям период от време са отишли за заплащане на прословутия софтуер и контролера.
:partyman:
TACHO - специалист
hidrazin написа:
Или софта ще ми научи графика на работа?
Ще научи ама друг път. То аз не го помня ...
:partyman:
След изтриване на настройки, софтът в продължение на една седмица следи всеки ден по кое време на денонощието имаш активно потребление на вода. И след това си изготвя програма да ти подгрее водата преди съответния час, за да ти е готова, през останалото време я поддържа на 45 г. Естествено имаш опция и за ръчна настройка, сам определяш кога да включва и изключва. :)
hidrazin - майстор
Как да ти обясня че софтуера няма никакъв шанс да се нагоди по моя график?
От тези 45 градуса няма никаква файда.
Не искам някакъв си софтуер да ми казва кога ще имам топла вода като хората и кога не.
А това с ръчната настройка е приложимо при всеки бойлер като му сложиш един таймер за 15-тина лева.
Икономията е майката на мизерията. :-D
:partyman:
TACHO - специалист
hidrazin написа:
Как да ти обясня че софтуера няма никакъв шанс да се нагоди по моя график?
От тези 45 градуса няма никаква файда.
Не искам някакъв си софтуер да ми казва кога ще имам топла вода като хората и кога не.
А това с ръчната настройка е приложимо при всеки бойлер като му сложиш един таймер за 15-тина лева.
Икономията е майката на мизерията. :-D
:partyman:
Да съм те карал да си купуваш такъв бойлер и какво да ти казва софта му? Нито пък съм им рекламен агент. На мен с моя график ми върши перфектна работа, доволен съм и го препоръчах на човека, който питаше по-горе.
Със здраве!
hidrazin - майстор
Да си го ползваш със здраве. Най-вече "икономичния" софтуер. :-D
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: