• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
За да си измиеш краката става :-D И други висящи от тялото части също :-D
Hoвoceлckи - майстор
38 гр. е мъничко над телесната, но за да е приятна за къпане трябва да е повечко :wink:
Таня, когато "изгори" бойлера се ремонтира (ибикновено) :idea: То верно, че един си купил нов Мерцедес, щото на предния му се напълнил пепелникът ... :)
tanq222 - специалист
iliya_i, благодаря ти за съветите. Инсталацията ми е пригодена за проточен бойлер. Преди бях с един много стар бойлер на 15 години.
svilenotnisovo - напреднал
Здравейте, за да не отварям нова тема някой знае ли на колко бара избива елипсовидният фланец на бойлер Елдом.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не го пише в техн. характеристики, но е малко преди да гръмне бойлера :)
svilenotnisovo - напреднал
Попитах защото фланеца изби при напълно изправна електрическа част. Терморегулатора работи а термозащитата не беше сработила. Единственото различно от 5 години работа на бойлера беше спрян кран на студената вода заради ремонт. Съмнявам се в предпазният вентил. Възможно ли е при нормална работа и неработещ вентил да се вдигне налягането до толкова че да избие фланеца.
jekasus - майстор
Напълно възможно при неработещ клапан(да прокапи или да върне в студената вода) да вдигне над 8-10 бара и там вече не се знае какво ще избие понапред - меката връзка или фланеца.
rulом - специалист
Елдом е циганията при бойлерите !
Всичко друго само не и Елдом!

....и се запрете да слушате рекламите с 6 степенната защита.....
Здравейте,
за да не отварям нова тема си задавам въпроса тук, а той е следният:
купих си нов обемен бойлер TESY GCA 1020 L52 RC (10 л за над мивка), ето и линк към снимката
http://www.technopolis.bg/bg/Tank-water ... C/p/725834
та така и не разбрах от инструкцията за експлоатация каква роля играе включен и изключен кръглият бутон за регулиране на температурата на водата. И във включено и в изключено положение терморегулатора си работи. Може би трябва да уточня, че в натиснато положение повърхността на кръглия бутон се изравнява с повърхността на корпуса, а в изключено положение е издаден около 2 см от корпуса. На опаковката (кашона) е написано, че бойлера има "POP-UP" бутон.
Сигурно задавам прекалено тъп въпрос, но........... :rolleyes:
Предварително благодаря за отговора!
шоп - майстор
VLADO66 написа:
Аз имам неръжзаем на една фирма която фалира.Горките-правеха в водосъдържателите от титанова неръждаема стомана,неръждаеми италиански нагреватели и за да се пази термогрупата-към всеки нагревател Финдер реле.
ЕХЕЕЕЕЕ... класика.
99.99% съм сигурен, че притежаваш бойлер от мартака Алпа Титан. Греша ли?
Аз имам вече 5бр такива бойлери от по 650 литра. Ювелирност в изработката бих казал, стига да не ги грееш на ток. Защото всеки бойлер е с 9 бр. неръждаеми нагреватели от по 3 кW. Това прави 27кW обща консумирана ел. мощност за всеки бойлер :x Само да видя в Базара или в ОЛХ такъв за продан и веднага правя оферта :-D

Затова пък серпентините са им уникални. Никаде не намирам данни с каква площ са ( направо ми идва да разррежа един бойлер за да проверя), но за около 3 часа нагряват 650 литра вода от 10 до 65 градуса с топлоносител около 70-75 градуса :rock:

В този ред на мисли, ако има колега, който знае параметрите на серпентината на Алпа Титан 650л ще съм му благодарен :partyman:

По темата...избирайте бойлерите по тегло и да са с неръждаем водосъдържател :) Има 80 литрови неръждаеми водосъдържатели с дебелина 1,2 мм, които ще изкарат 20-30 години, обаче има и 80 литрови водосъдържатели от 3 и 4 мм неръждаема ламарина, които ще надживеят и внуците Ви :-D
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: