• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
daywalker - специалист
jekasus написа:
Аз пък харесвам Velis :-D
:supz: :supz:

Доколкото разбрах тези модели се правят в Русия. Ако използваме цената за ориентир - не е много евтин (долу-горе 2 пъти по-скъп от масовките), което не означава автоматично качествен. Досега не попаднах на негативни мнения, но при повреда вероятно няма да е толкова бърз и лесен ремонта като на Елдом и Теси. В момента върви добра промоция тук - 399 пари и май ще отнасям един тези дни.
jekasus - майстор
Основно за това ги харесвам, че мога да ги навра в дълбока 32см ниша :-D

Прикачен файл

DSC_2357.jpg

Прикачен файл

DSC_2356.jpg
walko - специалист
Бойлера трябва да е неръждаем!
Светльо Шишков са такива, Елдом имат такъв модел. Или друга марка.
Всичко което не е алпака протича от изгниването след 5-6 години!
Пък ако ще и с космическа технология да е!
Неръждаемия само му се сменя нагревател, термостат или ключ при нужда!
LazarGanev - "Велик майстор"
Неръждаемите пък се пукат по шевовете, щото за икономия ги правят от фолио и пак са 3 пъти по-скъпи
Andri01 - майстор
Ползвах около 10г. неръждаем казан-80л. на "Елдом". Разпърцафърцах бойлера,щото минах да такива със серпентини.Казана не беше мръднал! Сега "дреме" под навеса и чака/ какво ли и аз не знам/ :).
prascho - майстор
jekasus написа:
Основно за това ги харесвам, че мога да ги навра в дълбока 32см ниша :-D
Бре, какви са тези панти у плочките.... Па и закъснител има монтиран. Гъзария...
TACHO - специалист
daywalker написа:
мнения за Ariston Velis 80 ?

Изображение
За Велис не мога да кажа нищо, но имам другия модел от марката от линка по-долу от няколко години и съм много доволен. Освен това софта, който има, определено смъква сметките в сравнение с предишните Теси, които харчеха доста повече и на втората година протичаха.Не е за подценяване и 7-годишната му гаранция, с която го взех.
На вилата също сложих такъв и там съм много доволен. За други уреди от тази марка не бих си купил нищо, но специално от бойлерите им съм доволен.
http://vimax.bg/productv/7772/boyler-ar ... 8k-eu.html
hidrazin - майстор
Софта не може да ти свали сметките за топла вода. Могат да ти я свалят други неща.
- много добра термоизолация на бойлера
- таймер за да нагрява само на нощна тарифа, което си е компромис
- да не ползваш топла вода или да я "икономисваш"
Законите на физиката още никой не ги е отменил.
:partyman:
TACHO - специалист
Законите на физиката не са отменени, но софта следи и знае кога да включи бойлера, защото следи в коя част на денонощието има по-голямо потребление и си изготвя седмична програма. През останалото време поддържа само някаква минимално определена температура (не помня вече колко беше). Освен това на дисплея съм му задал в кой часове да не бъде включен. Защото бойлер никога не гася от копчета, стои си вечно включен и предишните бойлери включваха и изключваха през половин час докато термостата изравни температурата. :) От там идва икономията и определено се усети по сметките за ток при еднакви друго потребление. :)
radius - майстор
Тоя бойлер да има 1кВ загуби на денонощие от разсейване. Като го подгряваш преди да ти трябва, колко да спестиш - да ги намалиш на 0.5 кВ. 15 кВ на месец са 2,20-2,50. Колко месеца са нужни за да си платиш екстрата? И няма да имаш вода, ако ти потрябва преди планираното потребление.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: