• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Колеги,някой с БОЙЛЕР TESY Bilight със семпертина да даде мнение,всичко добре но с тези 17мм изолация
няма ли да изстива бързо или е някаква с по висока плътност от останалите,ще се ползва основно за загряване
от семпертината,става въпрос за 100л.?
naB4o - специалист
Един познат има такъв със серпентина; много рядко изключва, когато е на ток и топли пералното му помещение. Стабилна му е загубата...
пишман_майстор - майстор
Темата е стара , но вместо на правя нова, по-добре да питам тук: търся си бойлер 80-100л. държа да е качествен , да има минимално разсейване на топлото, без изчанчени екстри , електронни дисплеи и вградени таймери .
Принципно залитам към модел с неръждаем водосъдържател. Сега кой да е, с каква дебелина на стената ще е ( на неръждавейката) , какъв нагревател и т.н. Ще съм признателен за съвети и предложения ( особено за такива с директен линк в нета ) .
Пропуснах да кажа, че отделения бюджет мога да го променя в + ако трябва, само да е наистина нещо добро и заслужаващо .
Andri01 - майстор
"Елдом" 80л. неръждаем. Емайлираните -след време емайла се напуква/ има различно температурно разширение спрямо метала/ и почва да ръждясва. От "Теси" съм се напатил/ писал съм тука/ и не ги препоръчвам.
Lutchezar - майстор
Ако кажеш колко ти е варовита водата ще е бонус в задачата.
nelina_london - специалист
И аз имам въпрос относно избор на хоризонтален бойлер 80 л.Знам,че заради начина на смесване на водата се прибягва до тях ,само в краен случай ,само ако няма друго решение ,но в случая наистина няма. След разходка по магазините ,установих ,че всички марки ,с изключение на една имат изводи за топла и студена вода ,отдолу ,по средата на хоризонталната част. Само Елдом или Дипломат (забравих точната марка ,защото гледах предимно Теси и Тедан ) е с изводи от страната на ел.превключвателя -в ляво или вдясно.Въпросът ми е кой вариант на разположение на изводите е за предпочитане ?
пишман_майстор - майстор
ср авг 17, 2022 8:54 pmLutchezar написа:
Ако кажеш колко ти е варовита водата ще е бонус в задачата.
Варовита е и то бая.
Lutchezar - майстор
Неръждавейка тогава, и търси с лесно обслужване, на 6 месеца да можеш да отваряш и да изгребваш варовика.
miroki - майстор
Кой си отваря бойлера на 6 месеца?
За протоколи миналият месец отворих 20 годишният ми бойлер за пръв път. Резултатът е няма и половин кофа (вероятно 1/3 кофа) варовик. Това за Варна. И в Добрич бойлерите не ги отваряме на 6 месеца.
Сега ел.дом са с два анода (поне за този, който взех така прочетох), вероятно има значение за варовикът.
iliya_i - майстор
.ах ти бойлерните терзания!

Абе хора, защо не желаете да приемете, че бойлера е просто един консуматив, който периодично се подменя.

И при 5 години гаранция един бойлер, бил то и от най-калпавите струва колкото 3 бири или кутия цигари месечно.

Вземайте там каквото ви падне и стига сте се терзали. И без това след време ще го сменяте. :-D

И най-важното за един бойлер е, бойлера да служи на човека, а не човека да слугува на бойлера.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: