• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
VLADO66 - майстор
На Алпа е да. :wink:
шоп - майстор
Жалко е, че вече не се произвеждат тези бойлери. Все още се намират на вторичният пазар, но държат цени съизмерими с нови неръждаеми бойлери.

Досега не съм срещал бойлер алпа титан с две серпентини. Сигурно има но не съм засичал такъв за продажба. Затова съм комбинирал 4 бр алпа титан по 650 литра всеки с по една серпентина, свързани с една рециркулационна помпа Wilo Z nova A с мощност 4,5 вата да върти водата между 4 те бойлера и водопроводната система в къщата ми. 3 от серпентините са вързани към соларите, а 1 серпентина е към котела.

Прикачен файл

SAM_8936.JPG

Прикачен файл

SAM_8935.JPG

Прикачен файл

SAM_8934.JPG
VLADO66 - майстор
За Декамекс съм чувал добри отзиви
Svezar - специалист
rulом написа:
Елдом е циганията при бойлерите !
Всичко друго само не и Елдом!.
Пък хората си ползват такива с години без да подозират каква цигания са си взели....примерно при мен са 3 в къщата и още 5 в апартаменти за летен туризъм ,всичките са шестгодишни,емайлирани и засега нито един не е имал проблеми,Ша си дода гоУем късметлия :idea:
miroki - майстор
Svezar написа:
rulом написа:
Елдом е циганията при бойлерите !
Всичко друго само не и Елдом!.
Пък хората си ползват такива с години без да подозират каква цигания са си взели....примерно при мен са 3 в къщата и още 5 в апартаменти за летен туризъм ,всичките са шестгодишни,емайлирани и засега нито един не е имал проблеми,Ша си дода гоУем късметлия :idea:
А не само ти, на нашите първия елдом изкара 12-15 г. Преди 3 г. им закачих 2 рия със сухите реотани.
А моя е на 12 г. като го свалих от стария апартамент, че тогава беше още 3 годишен и не ми се даваше. Дори и като го преместих не го почистих.
Още не се е случвало да го отварям за нещо. Дано и не се случва, преди да прогние още малко.
Ако има значение, винаги ги купувам от магазина (мострената зала) на Елдом.
iliya_i - майстор
Като сме тръгнали да наддаваме, моят ЕЛДОМ - емайлиран е от лятото на 2001 г. Отварян е 2 пъти - веднъж гаранционно, защото протече от уплътнението и втори път лятото на 2015 г, за почистване, понеже беше свален за ремонт на банята.
pif4o - специалист
Момци, някво мнение за бойлери Мидея? гледам има един 50-ка изглежда доста шукарииски за 130 лева , на фона на останалите цени от по миниму 170 за 50л тоя си е добра оферта. Аз нямам много опит с бойлери, имам един Диминатор на 12 г не е мръднал до сега ама не намирам 50 литрови. Та кво ще кажете за Мидеята?
Svezar - специалист
Ако съдим по качеството на климатиците им значи ще ти свърши работа :wink:
pif4o - специалист
Аааа ако съдя по качеството на климатиците им ич нема да го помириша :)
andro440 - майстор
да кажа и аз какво мисля за елдом ---ако сменят онази тръба вътре в балона с такава ,която не се разпада след 2 години и не е пластмасова --няма да имат равни ,вероятно това се прави с умисъл при емайлираните бойлери ,. Разполагам с два водосъдързателя 80 литрови от неръждаема стомана -там тази тръбичка си е също от неръждавейка /но нямам идея на коя фирма са производство ,с кръглия фланец с много болтове и са двата ,като при старите бойлери
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: