• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
angel_ov - специалист
На път съм да купувам бойлер за втората баня, но мястото ми е ограничено. Не искам хоризонтален защото не съм чувал до сега добри отзиви за този вид. Та въпроса ми е кой бойлер (марка, модел) е с най-малък диаметър?
chapara - майстор
При Св. Шишков правят по поръчка и размер-неръждавейка, 10 год. гаранция :wink: наскоро се сдобих :wink:
angel_ov - специалист
chapara написа:
При Св. Шишков правят по поръчка и размер-неръждавейка, 10 год. гаранция :wink: наскоро се сдобих :wink:
Кординати?
offvt - специалист
Помощ!
Посред лято останахме без бойлер.Старата EDESA се предаде след 19 години вярна служба.Проби
тръбата на единия нагревател и след куп разговори и търсене в Нета ,ремонта излиза около 160-180лв.
Та сега решихме да купим нов бойлер.От българските харесахме Tesy Modeco BiLight GCV 100 47 24D C21 TS2R, керемичен нагревател ,но се оказа още не се произвежда.
Моля за препоръки за надежден бойлер 100литров и цена около 300лв.
Някой има ли опит с ATLANTIC ,прочетох добри думи за него,за разлика от българските?
Благодаря на всички помогнали!!!!!!
tanq222 - специалист
Вчера ми изгоря бойлера и сега си търся нов. Някой има ли наблюдения и отзиви за този модел http://www.gaudi-ds.com/product/4807/pr ... 06101.html . Като цяло се спрях на него, но искам да се допитам и до вас.
iliya_i - майстор
tanq222 написа:
Вчера ми изгоря бойлера и сега си търся нов. Някой има ли наблюдения и отзиви за този модел http://www.gaudi-ds.com/product/4807/pr ... 06101.html . Като цяло се спрях на него, но искам да се допитам и до вас.
А какъв бойлер ползвахте до сега? Инсталацията ви пригодена ли е за проточен бойлер? На линка има само снимки без нито едно число, а бойлер само по снимка не се избира.
Намерих характеристиките в друг сайт. Този е за кухня 6 kW. Ако обичате да се къпете с хладка вода и на слсба струя...
За баня поне 9 kW проточен, но той изисква инсталация съобразена с тази мощност. Ако не е предвиден такъв при правенето и, няма да издържи. За това ако до сега не сте имали там проточен бойлер си купете обемен. Там мощностите са 2 - 3 kW.
Последна промяна от iliya_i на чет авг 11, 2016 9:45 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
iliya_i написа:
На линка има само снимки без нито едно число, а бойлер само по снимка не се избира.
Хидравличен малък проточен бойлер - с тръбна система за нагряване
Издържаща на налягане конструкция, следователно подходящ за свързване със стандартно произведени принадлежности
Изразходва само тогава енергия, когато тече вода
Подходящ за кухненска мивка/ умивалник
С регулатор на струята за оптимизиране на водната струя
За монтаж под мивка
Подходящ за стоманени и медни тръби
Монтажни принадлежности: шаблон за монтаж, винтове, дюбели
Система против натрупване на котлен камък
Номинална мощност: 6 kW
Номинално налягане на потока: 10 bar
Защита: IP24D
Максимална входяща температура: 20˚С
Минимална входяща температура: 4˚С
Дебит на смесена вода: 38 °C - 3 л./мин.
Минимален поток на вода за включване: 2.3 литра
Захранване: монофазно 230V
Препоръчителен размер на напречното сечение на кабела: 4 mm2
Вид щепсел: твърда връзка
Височина: 235 мм
Ширина: 144 мм
Дълбочина: 100 мм
Материал на нагревателя: мед
връзки и тръби за изходящата вода: 3/8
връзки и тръби за входящата вода: 3/8
iliya_i - майстор
Благодаря Джеки, но кухненски бойлер 3 литра/мин. в раздел баня е доста неуместно. С този дебит трудно ще се мият даже и чинии. За баня :?
Последна промяна от iliya_i на чет авг 11, 2016 9:49 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: