• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
шоп - майстор
чет авг 18, 2022 10:29 pmiliya_i написа:
И най-важното за един бойлер е, бойлера да служи на човека, а не човека да слугува на бойлера.
Точно за да не му слугуваш взимаш нещо, което ще изкара 10-15-20 години.

На ел.частта гаранцията обикновенно 2 год. Но тя се подменя лесно. Идеята е водосъдържателят да е читав, а не в най-неподходящото време да те предаде ( Великден, Коледа, Нова година...) Закона на Мърфи!

За мен надежният бойлер е неръждаемият, с голям обем и серпентини. На ток почти да не се ползва и макс до 50 гр. и нагревател с малка мощност. Така нагревателите карат дълго време и котлен камък няма или има минимално количество.

Последният ми елдомски изкара 18 год с оригиналната ел. част. :idea: :rolleyes:
пишман_майстор - майстор
Преди години на всеки две години се отваряше нашия . Резултат: една кофа варовик , нов клапан и нов нагревател . След това нагласих термостата на 60 градуса. Оттогава за може би 10-12 години е отварян два пъти и да е имало по-малко от половин кофа варовик. Този бойлер все още работи и е от старите с поцинкован водосъдържател. Годините му са 37. Помня защото бях на 15 когато нашите го купиха нов . Един тумбест и тежък кютюк. Самият балон никога не е имал ремонт и не е протичал ( пу дан' чуе рошавия .. ) Премахнал съм му мижавата изолация преди 20 и кусур години . Натъпках го с изол.вата и държи дълго топлото.
Специално за него преди 15-ина години се снабдих с неръждаем водосъдържател дебелостенен , в случай на авария, да сменя балона му . Но засега се отлага във времето.
Lutchezar написа:
Неръждавейка тогава, и търси с лесно обслужване,
Благодаря . Днес ходих да проверя в един магазин . Има на Елдом и цените почват от 6 стотарки. Приятел ми спомена някои неудобни неща за тях . Тънкостенни са и са чувствителни към промени в налягането, а това е малко проблем при нас . Задължително на макс две години смяна на карантия и клапан, същото ми предаде и търговецът .... замислен съм.
П.п. този бойлер е за втора баня на село и затова се търси друг бойлер :) . Чудя се дали да не минем на проточен трифазен. Лесно ще докарам тока , пък и таблото ми е с 63а предпазители на фаза. Имаме още малко време за реакция.
iliya_i - майстор
чет авг 18, 2022 10:45 pmшоп написа:
чет авг 18, 2022 10:29 pmiliya_i написа:
И най-важното за един бойлер е, бойлера да служи на човека, а не човека да слугува на бойлера.
Точно за да не му слугуваш взимаш нещо, което ще изкара 10-15-20 години.

На ел.частта гаранцията обикновенно 2 год. Но тя се подменя лесно. Идеята е водосъдържателят да е читав, а не в най-неподходящото време да те предаде ( Великден, Коледа, Нова година...) Закона на Мърфи!

За мен надежният бойлер е неръждаемият, с голям обем и серпентини. На ток почти да не се ползва и макс до 50 гр. и нагревател с малка мощност. Така нагревателите карат дълго време и котлен камък няма или има минимално количество.

Последният ми елдомски изкара 18 год с оригиналната ел. част. :idea: :rolleyes:
И моя последния изкара 17 години само с едно почистване и смяна на анод, с оригиналната си ел част. При това ползван само на ток. Нямам котел или ТЕЦ. И с емайлиран казан.

Забелязал съм, че от бойлери реват само тези, дето ги ползват по един месец годишно.

ПП: И аз да питам нещо:
Някой от вас чистил ли е котлен камък на бойлер Теси или Шишков, от тези дето нагревателите са им на резба?
Отвора достатъчен ли е за почистване?
amdatlon - специалист
Благодаря . Днес ходих да проверя в един магазин . Има на Елдом и цените почват от 6 стотарки. Приятел ми спомена някои неудобни неща за тях . Тънкостенни са и са чувствителни към промени в налягането, а това е малко проблем при нас . Задължително на макс две години смяна на карантия и клапан, същото ми предаде и търговецът .... замислен съм.
П.п. този бойлер е за втора баня на село и затова се търси друг бойлер :) . Чудя се дали да не минем на проточен трифазен. Лесно ще докарам тока , пък и таблото ми е с 63а предпазители на фаза. Имаме още малко време за реакция.
Може да погледнеш TEDAN сръбски, неръждавейка.
За сега съм доволен
Слабо място май са им нагревателите, за 5 г. два сменям вече.
Иначе балона изглежда добре и държи .
miroki - майстор
На Елдом едната серия е с 5 г. Гаранция. Не вземай тази с 3.
Имам и един със сухи нагреватели (при баща ми), те горят отвреме на време, особенно, ако се монтират хлабави. Добре, че са два и се сменят, без да се отваря бойлер. Него не го препоръчвам, освен ако не е за слаба инсталация.
kr1100 - майстор
нед авг 21, 2022 4:04 pmmiroki написа:
...Имам и един със сухи нагреватели (при баща ми), те горят отвреме на време, особенно, ако се монтират хлабави. Добре, че са два и се сменят, без да се отваря бойлер. Него не го препоръчвам, освен ако не е за слаба инсталация.
От 2 г. имам такъв с 5г. гаранция. Работи ту с едния ту с другия нагревател / въртя ги вкл../ Засега няма проблеми.
Svezar - специалист
нед авг 21, 2022 2:00 pmamdatlon написа:
Може да погледнеш TEDAN сръбски, неръждавейка.
За сега съм доволен
Слабо място май са им нагревателите, за 5 г. два сменям вече.
Иначе балона изглежда добре и държи .
Ти сериозно ли си доволен от бойлер, на който за 5г. два пъти сменяш нагревател....аз лично бих ги псувал яко !
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "бойлер теси, елдом или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: