• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, приключвам с ремонта на банята и незнам с какво да фугирам около сифона. Прочетох от форума, че няма проблем да е и с фугираща смес, но винаги ставаше въпрос за метални сифони.
Притеснява ме дали фугиращата смес ще хване за сифона, предполагам е ппр. Търся най-доброто решение за случая. Това е сифона
Изображение
Фугата е 2мм. Фугиращата смес която мисля да ползвам е
MULTIFILL SMALTO 1-8 заедно с DS-99 и PS-21 Плочките са лепени с CM 17, отдолу има двукомпонентна хидроизолация sika topseal107.
Изображение
jekasus - майстор
Изомат май имат санитарни силикони в цвят на фугата...
Другия вариант е полиуретан в сив цвят(Сика, церезит и други)...
рашкета - специалист
chapara написа:
С фугираща смес.
Разбира се, че е така.Със всичко друго ще стане мазало.
andro440 - майстор
рашкета написа:
chapara написа:
С фугираща смес.
Разбира се, че е така.Със всичко друго ще стане мазало.
С риск да ядосам някого ,аз никога не монтирам в пода на баня -измислен сифон -ползвам и препоръчвам на клиенти ,само месингов или лентов -от неръждаема стомана - за да няма след това въпроси ...как да го фугирам .
цм 17 ,на церезит е подходящо за лепене върху стари плочки ,не виждам смисъл ,да се вкарват излишни пари в скъпи лепила и в същото време ,да се ползват евтини и менте сифони ,вероятно ти ...или майстора ти е бил с малко опит ! далеч съм от мисълта да засегна някого ,но така стоят нещата .
VLADO66 - майстор
Е та Виегата ако е измислен сифон :?
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
Е та Виегата ако е измислен сифон :?
Този на Виега е недомислен...
XpacTa - специалист
Може ли да споделиш какво му е недомисленото. Мислех такъв да си сложа.
jekasus - майстор
Няма фланец за хидроизолация в комплекта.
По-добре алкапласт да се вземе - http://formabania.bg/alcaplast-%D1%81%D ... BC-apv3344
XpacTa - специалист
Това ще го преживея... Аз реших че говориш за някакви тотални конструктивни дефекти...
  • 1
  • 2

Тема "С какво да фугирам между пластмасов сифон и плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: