• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
нед юли 17, 2022 6:07 pmESPACE написа:


Вярваш, невярваш все ми е тая. Аз нещо което не съм правил няма да седна да го пиша.
То е така, на всички ни е все тая, на чужд....ще видим продължението до финал, надявам се. Нищо лично :cool: :-D :cool:
bleuetoile - специалист
Аз съм си за подбив, защото положението е смешно, но недейте моля, защото е достатъчно трагично.

Дойдоха кандидат майсторите от фб кварталната група на оглед. За къртене н фуги и вадене с флекс /за който четох, че ще повреди плочките/ на 2 реда по 6 плочки 30х30, и залепване обратно със фугиране поискаха 1800лв за работа. Казаха, че гаранция че плочките ще излязат цели нямало. Ако трябва да се сменят да намеря същия размер, защото ако трябвало да режат друг щяло да е с поне 400лв по-скъпо.

Ако сменяли цялата баня с нови плочки щяло да е 3к.
Попитах за евентуално слагане на плочки на две малки овални балкончета по 2кв м, които са си със строителната мозайка- по 600лв на 1 балканче, за двете 1200. Били много сложни, защото са обли и трябвало да режат. Да съм намерела най-малките плочки, защото не можели да режат много.

Мдам. Номерът с баницата няма да помогне. Ще чакам и другите майстори утре и в други ден и ще видим.

Видео не направих, защото звук почти няма, както и видимо движение, а по-скоро скърцане. На 4 плочки, но те казаха, че целият ред трябвало, защото иначе не можело да се вадят, пък и да обхванат канала в другия край на реда.

Също, ако купувам плочки, трябвало да са над 70лв кв м, защото другото било боклук. Можели да ми покажат богатски къщи, където работели с някакви италиански топ връх плочки, които били по стените с размери 2х5 м и 1 плоча струвала 3к евро?! Аз попитах каква е целта да си сложиш плочки с размери 3х5м на стените, те казаха, че плочките били супер качество, просто жестоки. Аз им казах, че за рия пари можеш да си вземеш супер фаши гранит или друг камък, пък и лята смола на цветенца да ти излеят и нарисуват, която е като стъкло, не не, италианските топ гига били жестоки. Май не мислим в един стил и план с тези точно майстори. Дори моите, дето невярно заподозрях че са разместили плочките са 300 пъти по-симпатични човеци.

Направих сниман, но не намирам от къде се прикачат файлове тук. Също, не намирам опция как да си вляза в темите, в които съм писала и има нови отговори.

Изобщо съм пишман кандидат майсторка, но ще видим до къде ще я докарам.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хайде някой с телефон да и обясни как да си намира темите. Аз съм на компютър и просто горе в лентата имам Виж собствените си мнения. На мен ми отне години, да успея да кача снимки, та за това ще си мълча
Конкретно... мразя да се нервя с майстори и само за да си угодя на тази глезотия мога и правя почти всичко. След като никой не дава гаранция (ха!) че ще излязат цели плочките, досега да съм ги извадила...
Още нещо. Спомена май, хидроизолация под плочките? Ако да, май не ти е спешна и наложителна работата... И изобщо, каква е вероятността, нещо да си се изнервила и да ти се причува? Моят опит включва едър мъж + стълба + спукана плочка, не отлепена, та затова питам
chapara - майстор
пон юли 18, 2022 9:18 amn_a написа:
че ще излязат цели плочките, досега да съм ги извадила...
Моите уважения, но вероятноста да ги извадиш цели, непоръбени, годни за презалепяне, при нищожна фуга и всичко да изглежда като че не е било е 0, 01%, повярвай ми :cool:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юли 18, 2022 11:00 amchapara написа:
пон юли 18, 2022 9:18 amn_a написа:
че ще излязат цели плочките, досега да съм ги извадила...
Моите уважения, но вероятноста да ги извадиш цели, непоръбени, годни за презалепяне, при нищожна фуга и всичко да изглежда като че не е било е 0, 01%, повярвай ми :cool:
Не си ме разбрал. Логиката ми е - щом тъй и тъй ще се чупят, защо друг да ми ги чупи? Аз обичам да чупя
chapara - майстор
bleuetoile, несигурноста ти при разговор с майсторите ти създава неприятностите!

Ще ти обясня какво трябва Ти да изискаш. Изваждане на дефектиралите плочи. Премахване на лепилния разтвор ако има съмнения за хидроизолацията и възстановяване. Подмазване на местата на плочките. Повдигане(дано сифона да е на Виега) нивото на сифона. Лепене на нови плочки, със същия размер(вариант ,,плочка върху плочка") с лепило на Маpei Р7, изрязани плътно по стената, без да се маха първия ред плочки! Така изпълнено с двойна плочка нещата ще се усилят двойно. Може да се положи със същото лепило PVC мрежа преди да се сложат новите плочки в/у старите. Лепенето да е и с обмазване на гърба на плочката!
Цената не би трябвало да надхвърля 1500лв за труд!
chapara - майстор
пон юли 18, 2022 11:10 amn_a написа:
пон юли 18, 2022 11:00 amchapara написа:
пон юли 18, 2022 9:18 amn_a написа:

Аз обичам да чупя
👍😁
Lutchezar - майстор
нед юли 17, 2022 11:11 pmbleuetoile написа:

Направих снимки, но не намирам от къде се прикачат файлове тук. Също, не намирам опция как да си вляза в темите, в които съм писала и има нови отговори.

Изобщо съм пишман кандидат майсторка, но ще видим до къде ще я докарам.
Има превключване на дизайна на форума, нов и стар, има мобилна версия и нормална. Зависи дали си от мобилно устройство или от компютър.
Та идеята е че под мнението има прикачване на файл, има и вмъкване във мнението.
Ако имаш проблеми с размера на снимките, най-лесното е да ги изпратиш някому през месинджър, той ги свива, ще си свалиш изпратените снимки като нови с намалена големина.
  bleuetoile - специалист
пон юли 18, 2022 9:18 amn_a написа:
Хайде някой с телефон да и обясни как да си намира темите. Аз съм на компютър и просто горе в лентата имам Виж собствените си мнения. На мен ми отне години, да успея да кача снимки, та за това ще си мълча
Конкретно... мразя да се нервя с майстори и само за да си угодя на тази глезотия мога и правя почти всичко. След като никой не дава гаранция (ха!) че ще излязат цели плочките, досега да съм ги извадила...
Още нещо. Спомена май, хидроизолация под плочките? Ако да, май не ти е спешна и наложителна работата... И изобщо, каква е вероятността, нещо да си се изнервила и да ти се причува? Моят опит включва едър мъж + стълба + спукана плочка, не отлепена, та затова питам
1. Извинявай n_a, не знаех, че си жена.
2. И на мен така ми се иска, но след като опитах да правя чукнати ръбчета на стените с акрилна шпакловна, както и да китвам врати със същата - опитът беше просто трагичен. Преди години с една 15тина килограмова бор машина мъчих 2 часа да пробия дупка на фаянс в една кухня, напълно безуспешно, накрая се оказа, че бургията е била... за дърво, не за бетон?!
Имах план да си купя бургия за фаянс и да си закачам сама аксесоари за баня, дори консултантът в бриколаж ме увери, че ще бъде напълно успешно, но познатата, която ми продаде аксесоарите се вкамени от моя план, каза: 1. ще начупиш плочките, аз: няма проблеми, има и други счушени, особено в коридора, тя: а ако спукаш някоя тръба?
Тогава вече се отказах и дойде "специалист". Той ги закачи, мина 1 ден и започна да ги мести, защото се оказа, че съм объркала местата и някои са на тъпи места. Сега имам още дупки за пълнене.

Та, втрещена съм от вторите майстори, които дойдоха и поискаха да изкъртят цялата баня, под и фаянс, срещу скромната сума от... 10к. Само за работа. Щели да счупят моноблока и прочие, та да съм си изберяла и подготвила всичко. Тръби, канали, аксесоари, мивка, душове... Освен това, казаха, че поръчката ми била пренебрежимо малка за тяхната бригада, да им кажа до няколко дни, и не знам си какви предплати. Защото трябвало да купуват материали, които си удвоявали цените всеки ден, пък аз да не гледам цените онлайн, защото не били верни? Сис админите не ги ъпдейтвали? А ги ъпдейтвали седмица след покачването им? Аз се зачудих, практикер имат безплатна доставка до моя адрес и до сега всякакви идиотщини поръчвах от тях и от бриколаж, всичко си беше с обявената цена, все едно.
За напуканите плочки в коридора казаха същото, да съм сменила целия теракот??? В коридорите и кухнята, която е вградена и трябва да се изхвърли. Цена за удоволствието казаха: не можем да уточним, защото трябвало да копаят. За малките балкончета с мозайка - по 800 лв за работа казаха.

Говорих с моя си майстор, който натопих за пльокащите плочки и той каза, че сме можели да лепим плочки ние си. Щял да намери машинка за рязане. Аз попитах хората с гранита, с които си дружа по линия паметници - ако нарисуваме всичко 3д могат и те да разкроят плочките, за да не мъчим да режем ние.

Много сложна била хидроизолацията за балкончета, първо хирдо, после грунд, после мрежичка, дрън дрън, заявиха днешната бригада. Ми колко да е сложна? Моят майстор, чиято жена познавам каза, че е наредил сам у тях и на вилата и си били ок плочките. Той твърди, че редил и другаде, пък и тези майстори специалисти по плочки освен, че ми се струват алчни, нещо много искат всичко да изкъртят. Аз не съм от най-спретнатите, малко счупени плочки не ми пречат. Стига да не наводня някого, разбира се.

А плочка върху плочка - никога! Пишман баш плочкаджия го направи у наще, банята и тоалетната, тоалетната се смали с незнам си колко кубика. А банята цъфнала още след една година. Да, с най-скъпото лепило мапей и не знам си какви ултра гига плочкаджиски майсторки техники.

Влязох от компютъра, ще ви кача снимки.

Плочките за банята поне бяха разкрити и намерени налични на пазара!!! :partyman:

Плочки за коридора ще търся тия дни, извадих с отвертка едно парченце и си сложих в чантата.

Та тези в банята се оказаха клинкер. Били предназначени само за външна употреба?? И били практически нечупливи, хаха. Последното ми го казаха момчетата в магазин сико, който посетих днес.

Качвам ви снимките на плочките, които пльокат в банята.

Лампата е с жълта светлина и не може да се види - нещо средно между сиво/бежово/зеленикаво, като изцапани са си дори супер добре измити.
И една снимка на плочките в магазина.

Прикачен файл

photo_2022-07-18_19-43-58.jpg
photo_2022-07-18_19-43-58.jpg (102.69 KиБ) Видяна 529 пъти

Прикачен файл

photo_2022-07-18_19-44-02.jpg

Прикачен файл

photo_2022-07-18_19-44-47.jpg
kozl - майстор
На плочките от снимката им избегала геометрията, а на мАстора фугата.
Отстрани нещата изглеждат лесни.
Така като чета ако под плочките има хидроизолация привиквай към скърцането и пукането.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отлепени плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: