• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
andro440 - майстор
Ти колега ,да не си правил сериозни отбиви в цени и да си свалял цени ? И майстора да ти е сложил шапката?
sirko - специалист
Пазарлък не съм правил грам! А цената за "лепене" беше 20лв. на квадрат ...тва в Пловдив.
П.С. С такъв "майстор" ви пожелавам никога да си нямате работа! Добре, че го изгоних по на време.
prascho - майстор
Що не пробва с тази система:
https://www.youtube.com/watch?v=BCmiofkrEc0

Подобно нещо рекламираха на стройко. Недостатък - изисква равна основа. Лепенето на двоен гребен - върху плочка и основа си е почти задължително винаги. Грунд също. Ползвайте гъвкави лепила - Баумит, Церезит, Мапей /все хубави/.

П.П. Обикновено тънкости на занаята и повечко опит се изисква в банята. При равен под няма влагане на много мисъл. Добрият майстор лепи по усет и опит /знае къде да си сложи пръстите и къде да погледне с окото/, но и с две леви ръце с подобна система може да се налепи относително добре една равна повърхност. Единствено трябва да се внимава фугата да остане чиста. При попадане на лепило да се чисти своевременно.
mitashki911 - специалист
В къщи лепиха 70м2 с церезит мисля че беше 16 номера не съм сигурен вече 6 год. :) .
sirko - специалист
Да, то на мен като ми е сефте и се презастраховах с цм17, вероятно и за останалите плочки ще взема такова изглежда ми добро само дето е малко по скъпичко.
andro440 - майстор
sirko написа:
Да, то на мен като ми е сефте и се презастраховах с цм17, вероятно и за останалите плочки ще взема такова изглежда ми добро само дето е малко по скъпичко.
Доста по скъпо е ЦМ 17 -от ЦМ -11 . няма смисъл от флексови лепила ,ако се спазва технологията за лепене . Вярно е ,че качеството на лепилото си казва думата ,но добрия майстор трябва да знае кога и как ,кое лепило да използва и да не товари клиента ,откъм цени с материал . флексовите лепила са почти на двойна цена .и ако за една баня трябват 8 торби -това са си 100 лв отгоре . Всичко е въпрос на договаряне и желание от страна на клиента .Често се връщам при клиенти ,на които съм им правил баните с варов разтвор и цимент -преди 20 години и не са мръднали -не е номера само в материала -а в желанието на майстора. Години наред работя единствено с лепилата на Церезит и не съм имал дори и малъй проблем или оплакване от клиенти до момента . Скоро на пазара в града ни се появи и прехваленото лепило за керамика -/СИКА / пробвах тия дни флексовия им вариант 225 . на първо четене е аналог на ЦМ 17 ...флексови лепила ползвам само ако ляпя върху стари плочки ,които са неразбиваеми и няма смисъл да се свалят ,върху картон -не виждам смисъла от скъпо лепило .а по скоро картона да се монтира и обезпечи от към бъдеща влага и конденз :?
prascho - майстор
Съгласен съм с написаното, но ще добавя, че това е форум 'Направи си сам'. Никой от нас не знае кое как, та употребата на гъвкави лепила на точното място има значение!

П.П. Двете десни ръце са важни. Аз ако се занимавах с лепене на плочки 20 години едва ли щях да почна да ги огъвам!Огъването не е за всеки :-D , нека бъдем реалисти!
bleuetoile - специалист
Здравейте! Имам голям проблем. Подът в банята ми е с гранитогрес, който е направен под специални измислени наклони преди няколко години, защото имаше много грешен наклон на канала, преместиха канала и добавиха височина покрай врата и стена, за да отича правилно.

Дойде "майстор" който монтира аксесоари за баня по стените, всичко ОК с тях /за сега/ обаче като взе стълбата вкъщи /много стара, огромна и тежка/ , а той огромен тежък мъж сигурно 130 поне кила, сега 4 плочки пльокат като стъпвам върху тях, отлепени са, но не изцяло. Нямам резервни такива плочки. Фугите са много теснички, няма как да ги разширя, за да лепя в тях.

Всички теракотаджии, с които ме свързаха били супер заети до след нова година. Не знам какво да правя. Адски ме е яд!

Плочките са 30х30 зелени. Не продават никакви подобни, този размер изобщо почти не съществува вече. Страх ме е, че ще наводня съседката отдолу и ще имам ядове.

Уж, един приятел обеща във вторник да ми прати един от супер заетите майстори н оглед.

Мислите ли, че читав майстор с флекс или някаква машина ще успее да махне плочките или разшири достатъчно, за да добави лепило или полиуретан или каквото там трябва, за да ги залепи и сложи фуги, така че да не пльокат/шляпат, и да не поврежда водо изолацията отдолу? Цели да ги извади и залепи ми е идеята.
😢

Този ремонт златен ще излезе.
ESPACE - майстор
Чистиш фугата, нагряваш с пистолет за горещ въздух яко, после като поизстине с вакуум лапа изваждаш плочката. Мажеш с C200 и залепяш отново. Фугираш и забравяш.
chapara - майстор
нед юли 17, 2022 11:14 amESPACE написа:
Чистиш фугата, нагряваш с пистолет за горещ въздух яко, после като поизстине с вакуум лапа изваждаш плочката. Мажеш с C200 и залепяш отново. Фугираш и забравяш.
Не вярвам :? :shock: :cool:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Отлепени плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: