• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sirko - специалист
Миналата седмица "майстора" започна да лепи пода в кухнята и на следващия ден всичктеи плочки лопат на кухо, изгоних го аз и без това му бях набрал, че е мундар и все след ного вървя...
Днес ги подхванах с една отверка и ги изкарах всички 2-3 дадоха фира само! Гледам, че ги е лепил на гебен а самите плочки не са мазани с лепило, турял е само на пода глупака. Въпроса ми е защо така се е получило, не съм бил при него когато ги е лепил, дали самото лепило е прегоряло т.е. минало му е отворенето време, или замаската (циментова) много бързо пие влагата или е от гребена на пода само?
След 2 дни ще ги лепя аз, че не намирам свестен майстор, а фирмата за кухнята ме притиска с монтажа 8-[
Лепилото мисля беше marmodom FL 100 флексово
Плочите са 30/60 гранитогрес
Някакви съвети за да не се получи същото след като ги залепя, взел съм Ceresit CM17 и мисля с него да лепя, някакъв грунд да слагам ли на замаската, то вероятно ще остане тук-таме от старото лепило?

Прикачен файл

2015-10-05 18.15.32.jpg
veribela - специалист
Ми що ги наемате такова мастори не мога да разбера? И после се жалвате по форумите.
Избирате си първия срещнат от вестника с най-ниската оферта и после-"олеле, майко"... Не се праи така.
sirko - специалист
Колега, не се жалвам а имам конкретни въпроси които съм задал, на въпросният "майстор" му гледах майсторлъка в съседен апартамент и ми хареса кое как беше направил ама под плочките няма как да видя какво е дереджето нито съм ги почуквал, жената (съседка) ми го препоръча ама тя като не разбира кой знае колко... вероятно и в тях е същото положението.
geniya - специалист
Най-вероятно не е добро лепилото, или го е пресушил и тогава е лепил плочките.
Въпреки всичко най-добре е да се подмазват и плочките с гребена и работата тогава е ОК.Според мен вземи лепило MAPEI P7 /флексово/.Няма да те разочарова.
Лошото е, че сега трябва да къртиш лепилото, а така ще излезе и част от замазката.След което ще иска изравняване, което може да се попълни с по-дебел слой лепило, или да се изравни с лепило, дали е правилно нека и някой друг да даде мнение.
chapara - майстор
Е поне ти ги е накроил :-D :shock: :-D
kozl - майстор
На мен се разлепиха 4 плочи от пода прибл.размер 40/40 на плочка. Поради монтаж без фуга в студено време. Надигнаха се. Почистих основата с прахосмукачка. Изпилих някои от страните на плочите, за да има луфтове и ги залепих с полиуретан от саламите, но не беше СИКА. И вече няколко години -ОК.
И една неслука с монтожно лепило Бизон в туба за силикон 330 мл:
Направих дупка в плочките и тухлите и напълних с лепило, в което вмъкнах шпилка за анкер. Ма това лепило явно раздува, защото на другия ден фаянсовата плока се пукнала. И понеже туй дело го свърших на две места и оп две плочки фира. Ама нали са зад бойлера и така си останаха спукани.
sirko - специалист
Лепилото излезна много лесно, било е прегоряло само там към стената беше малко зор щото там правихме частична замаска че местихме тръбите и явно от остатъчната влага на замаската беше хванало по здраво. Утре сутрин ще лепя :-D
Да грундирам ли с нещо или с прахосмукачката и да наморкя само?

Прикачен файл

2015-10-07 16.08.16.jpg
jekasus - майстор
sirko написа:
Утре сутрин ще лепя
Надписа ли рязаните плочки? :-D
sirko написа:
Лепилото излезна много лесно,
Било е гъсто, затова всичко лесно се отлепи.
sirko написа:
или с прахосмукачката и да наморкя само?
+ шпакловаш пода под тази плочка, която ще лепиш, гребен/дали замазката е равна?/ с лепило, промазваш плочката и шлепаш...
sirko - специалист
Да, и аз така го мисля, замаската е прилично равна. А рязаните парчета направо ги хвърлих... ще режа нови с флекса и без това се падат под цокъла така че няма ядове.
sirko - специалист
Повече плочки НИКОГА!!!
То много зор било (за първи път ми е), останах без кръст, оделно че ги покривих малко и не са под прав ъгъл спрямо стените. Иначе никоя не бие на кухо вече и малко като че ли вдигнах нивото леко ама с паркета тъкмо ще излезне на нула.

Прикачен файл

plo4ki.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Отлепени плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: