Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Добър ден!
Комшиите над нас правят ремонт и са отлепили тоалетната чиния, но я ползват. Оная вечер протече вкъщи и цялата баня мирише на урина. Въпроса ми е с какво да пърскам панела, за да се отмирише? Лек ден
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
hristeca написа:
Добър ден!
Комшиите над нас правят ремонт и са отлепили тоалетната чиния, но я ползват. Оная вечер протече вкъщи и цялата баня мирише на урина. Въпроса ми е с какво да пърскам панела, за да се отмирише? Лек ден
Пропило е. Урина в бетона. Честито. Ползвай белина, и се срещни с горните
november - помощник
Здравейте, налага се да правя ремонт на баня заради теч, който става ясно,че е от години.
Тази баня е градена преди около 20 години, доста евтино, по мое мнение. Плочките са редени на криво,без всякакви остояния и фуги.Подозирам,че проблемът е точно във фугите,защото прозира цимент или нещо евтино в по-широките от тях.Информирах се как стоят нещата, с цялостен ремонт на банята,но проблемът е, че това е на Етежна собственост и средствата за ремонт са ограничени. Ако се стигне до смяна на плочките е по-добре да се сменят тръби и т.н. и цената отива доста високо.
Има ли по-лесен вариант да се оправи този теч, дори и не естетически издържан?
Мислех и само с ново фугиране, но то няма фуги на места,на други са големи.
Мислил съм и само за ремонт на пода,но тоалетната чиния е циментирана и ще трябва да замине....
Какво ще ме посъветвате?
november - помощник
Чивал съм за нещо,като дебело прозрачно фолио,което се лепи по настилки,но не помня как се казваше...
nikolovvd - майстор
Ако плочките са залепени здраво може върху тях да се сложи хидроизолация на Сика, която е прозрачна.
Може да се махнат старите плочки, да се направи замазка, да се грундира и да се положи хидроизолация.
Прикачен файл:
Грунд1.jpg
Грунд1.jpg (104.95 KиБ) Видяна 939 пъти
Прикачен файл:
Хидро2.jpg
Хидро2.jpg (75.31 KиБ) Видяна 939 пъти
И естествено нови плочки. В момента може да се намерят плочки по 6-7 лв. на кв. м.

Тема "Теч в банята от комшиите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: