Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Някой ползва ли такава марка бойлер и доволни ли сте от него? Знаете ли къде имат официален сервиз?
offvt - специалист
Никой ли не е чувал за тези бойлери?
Такива хубави х-ки имат и най-хубавото 10години гаранция!
trolazol - специалист
Ниската цена, също блазни освен гаранцията но не се намира адекватен отзвук за марката. Ще е интересно някой запознат с материята да изкаже мнение.
Това е търговска марка на български вносител. Днес е сръбски бойлер, утре египетски.. Освен това 10 години... изведнъж се превръщат в 7, от които 2 били пълна гаранция, а 5 били на водосъдържателя.... Бас ловя че 10-те години не включват гаранция срещу повърхностна корозия на корпуса, както и на ел.частта, а само в случаите на неръждаемия водосъдържател. То там трябва доживотна да дават...
Аз не съл ползвал такъв, но в клипа се вижда производствен процес на среден към малък по размер производител... За мен смущаващ е начина на правене на заварките, защото там се получава неравна повърхнина, на която емайлът е с различна дебелина от останалата част и бих направил прогноза, че протичанията на тия бойлери ще са в зоната на заварките след някоя друга година. Изолацията между водосъдържател и външен корпус ми се струва неизпипана - какви са тия неравномерни дебелини.. пък и не е достатъчно дебела...
amdatlon - специалист
И за мен беше неизвестна марка когато си търсех бойлер, преди 4-5 месеца.
Щото Теси-ти си изкара гаранцията и протече.
Та реших да рискувам с по нестандартна марка Тедан 80л неръждаем .

Дават му 10 пълна гаранция ( така казаха и в магазина ), не само на балона, а ми и на ел.частта ( дано да е така наситна :) )
Казаха че в сърбия им давали 15 г. гаранция, но при нас решили че е "множко" :)

За сега съм доволен.
Като минуси мога да кажа :
-Нагревателя е само 2 Квт. , което "почти" не се забелязва като бързина на нагряване
-няма копче за вкл/изкл. на самия бойлер - разчита се само на термореле и външен ключ.
Chefo77 - майстор
Най-тъпото на такива марки е, че в повечето случаи нямат гаранционен сервиз. Както и една много популярна "вносна" марка от висок клас. Когато се случи проблем с уреда, последният се сваля и се носи в магазина или в офис на куриер и след няколко дни си го вземаш готов. Няма смисъл да казвам какви са неудобствата от това да си сваляш бойлера, вместо да дойдат на място да го поправят...
zdravcho - специалист
Колега, коя е тази
Chefo77 написа:
популярна "вносна" марка от висок клас
? Да знаем да не правим грешки.
А въпросната марка Тедан скоро я чух по някаква реклама в сливенско, ама ставаше въпрос за немски конвектор с много години гаранция (8-10 ако не бъркам)
Здравейте,
Не коментирам много по форуми, но много ме заинтригува един от коментарите и бих искал да попитам :
Г-н stefan_nankov - вие за коя друга марка бойлери работите ??? Моля за искрен отговор !!!
Разгледах сайта на цитираната марка и забелязах, че имат много сервизи в страната и продават други продукти освен бойлери !
Лека вечер от мен !
bridge - специалист
ср окт 28, 2015 7:38 pmivo78 написа:
Някой ползва ли такава марка бойлер и доволни ли сте от него? Знаете ли къде имат официален сервиз?
Взех този модел TEDAN MB 80 E23I STANDARD INOX 3,00kW (уж) за 469лв, заради 10-те години гаранция (за всички части), но в последствие като си направих сметката усетих, че съм се подвел по рекламата. Първо, защото след 10г. тази фирма ще я яхнала я камилата, я камиларя. Пък и къде ще го мъкна да се разправям по гаранции или частите му и през това време да се поливам с канчета, по-лесно е да се купи нов и стария за желязо. И второ, сметката:
469лева / 120месеца = 3,91лв/м
Към момента друга куча марка с 5г. гаранция със същите параметри струва 242лв.
242 / 60 = 4,03лв/м , което е почти същото като Тедан-а.
Но както и да е, ако изкара 10г. това му е простено.

И не е 3000W, a в най-добрия случай е 2700W. При студен бойлер нагревателят е със съпротивление 19,8ohm. Ако го ползвате в някое село, където напрежението пада под 230В мощността може и под 2,5кВ да падне.

Друго, което не ми харесва е, че са използвали жички по 1,00 мм2. В упътването, нали от мен искат да сложа до бойлера 4мм2, а пък те си ползват по един квадрат вътре. :rock: ! Но поне са им медни, а не алуминиеви. При работа жичките леко нагряват. Чудя се за тея 10г. няма ли да им се оруби изолацията от това ежедневно загряване и охлаждане. Не знам, ако всички производители така ги тънят жиците вече, няма къде да се избяга за тези пари.

Но това, което ме дразни най-много е, че термометърчето стига само до ЕCO при максимално загрята вода :-D Надявам се при вашите да не е така, а моето да е просто дефектно.

Иначе хубавото му е, че има добра изолация. При 15 градуса в банята дори и след 30 часа има вода за нормално къпане. На предишния бойлер като минеш до него се усещаше, че излъчва леко топлина, а на този не се улавя така => пази я по-добре. Това му е +.

Извода за мен е, че ако изкара 10 или повече години си струва. Ако се тръгне по ремонти, по-добре би било по-евтин бойлер, но това времето ще покаже. Дано съм бил полезен на някого с тази тема.


Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Jacomo - специалист
А що си сложил тефлон на меките връзки?

Тема "Бойлери Тедан???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: