• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ky-kyy написа:
Само аз ли разбрах, че проблема не е в плочките и поставянето им, а в самата сграда?
И някак си, тия приказки за добри и коректни строителни фирми, си ги говорете на някой друг. Целия ми трудов стаж е бил да вървя след хубавото строителство и да пооправя поразиите. То погледнете "майсторите" и ще ви стане ясно. Как обикалят като цветарки фирмите. С тия майстори, с надници по 50-60 лева, а съм виждал и "майстор" с надник 30 лева, познайте какво строителство се прави. Да не говорим от пестенето на материал, за неспазване на технологиите, да не говорим за криминалното получаване на актове- 14-15-16.
Още първия ми пост в тази тема беше, да си търси проблема в строителя. Ама щом им вярва на световноизвестната, но непозната за мен фирма - да си живее в измисления си свят.
Не предлагаш решение!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Някой смел, да препоръча водопроводчик в София, за тези тръби?
chapara - майстор
n_a написа:
Някой смел, да препоръча водопроводчик в София, за тези тръби?
Имаш Л.С.
ky-kyy - майстор
n_a написа:
ky-kyy написа:
Само аз ли разбрах, че проблема не е в плочките и поставянето им, а в самата сграда?
И някак си, тия приказки за добри и коректни строителни фирми, си ги говорете на някой друг. Целия ми трудов стаж е бил да вървя след хубавото строителство и да пооправя поразиите. То погледнете "майсторите" и ще ви стане ясно. Как обикалят като цветарки фирмите. С тия майстори, с надници по 50-60 лева, а съм виждал и "майстор" с надник 30 лева, познайте какво строителство се прави. Да не говорим от пестенето на материал, за неспазване на технологиите, да не говорим за криминалното получаване на актове- 14-15-16.
Още първия ми пост в тази тема беше, да си търси проблема в строителя. Ама щом им вярва на световноизвестната, но непозната за мен фирма - да си живее в измисления си свят.
Не предлагаш решение!
Кво решение, по снимки и обяснение във форум, може да се даде? Казах му, да пита съседите, как е положението в тях и да търсят специалист за съвет. Ако трябва и двама и трима, ама реални специалисти, не форумни или копиращи уикито...

А шопе, дали от напън или от опън, му се рушат дуварите, не е толкова важно. А в повечето случаи, причината е комплексна, така че докато не се види и замери от специалист, никой не може да каже. Тука всеки дава меродавно мнение, ама с тия мнения, не мисля, че помагате, а напротив.
ky-kyy - майстор
Споделих, че съм виждал как се срутва 14 етажен блок. Бях на 12 години тогава, случи се в Москва, точно в годината на олимпиадата - 1980. Блокът беше строен от строители от ГДР, което предполагаше, че е качествено строителство. Но в близост, копаха дупка, за основи за огромен талисман Миша/талисмана на олимпиадата/ Всички говореха, че направата на изкопа е причинила свлачище, а може да е било от друго...В ония години, не се оповестяваше нищо, даже се говореше и на ухо. Загинаха мои съученици, загинаха и познати и колеги на майка ми. Тогава нямаше плочки в баните, нямаше и модерни изолации и бои. Но в този блок, също някой е казвал, че няма проблем че се напуква мазилката или че стените се издуват от вертикално а не хоризантолно и тем подобни.
Може да съм малко груб, може да ме наречете параноик, но ако сте изпитали ужаса, който изпитах аз на погребението на моите приятели. Воя на бабите и роднините. Милицията, която не ни разпръсна, да не правим тълпа...Ще разберете, че по-добре жив и здрав параноик, отколкото наранен или не дай боже мъртъв дървен философ...
nikolov333 - майстор
Моля се да не ставам свидетел на такъв ужас..а за проблема с плочките мисля, че когато започне ремонта и се изкъртят плочките за да се огледа състоянието на стените, тръбите и мазилката, тогава ще се прецени проблема най-добре.. :idea:
Последна промяна от nikolov333 на ср яну 13, 2016 6:42 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ky-kyy написа:
..........
35 години страдания. Отново не даваш решение!
Ако идеята ти е хората да напуснат блока, го напиши!
Инак само си мрънкаш
ky-kyy - майстор
n_a написа:
ky-kyy написа:
..........
35 години страдания. Отново не даваш решение!
Ако идеята ти е хората да напуснат блока, го напиши!
Инак само си мрънкаш
Да съм казал някъде, че съм специалист по строежи? На какъв език да ти напиша, че дори и да съм специалист, пак не мога да дам решение от разстояние. Без да се огледа и замери или каквото там се прави, как може по 2 снимки да се определи?
Хайде малко по-сериозно!
И не, не мрънкам!!! Споделям!!! И не слагам мои снимки в чужда тема, нито измествам темата, за да трупам мнения или да се правя на обиден и интересен.
И за последно - Майната ти!!!!! И на теб и на други подобни комплексари.
Опитах се да бъда, колкото се може по-мек в изказа. Ако не съм успял - да ме банва някой модератор, поне да не се ядосвам....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ky-kyy написа:
Хайде малко по-сериозно!
И не, не мрънкам!!! Споделям!!! И не слагам мои снимки в чужда тема, нито измествам темата, за да трупам мнения или да се правя на обиден и интересен.
И за последно - Майната ти!!!!! И на теб и на други подобни комплексари.
Опитах се да бъда, колкото се може по-мек в изказа. Ако не съм успял - да ме банва някой модератор, поне да не се ядосвам....
Кому е нужно да си мек в изказа?!? Бъди категоричен в мнението си!
pavelvasilev - специалист
Привет колеги, нека да няма излишно напрежение, форума ни е за да си помагаме взаимно, както се казва да не дава Господ, да се случи такава трагедия като срутването на сградата.
Питах съседа над мен дали има някакви напуквания по плочките му в банята, според него нямало никакви такива признаци, остана да пoпитам съседа под мен и ще ви кажа. Присъствал съм на всеки един етап от строителството на тази сграда, като се почне от изкопните работи, до кота нула, после до кота било, стените, инсталацията, дограмите, външната изолация, всичко по строителството, и смея да кажа че строителството е било на ниво, материалите също, така че силно вярвам че сградата е строена по правилата.
Знам че при чисто нова сграда има едно поне минимално слягане от период 3 години, банята съм я правил почти 1 месец след като има вече акт 16, може би е трябвало да изчакам повече време но....
Какво ще трябва да кажа на бъдещия майстор, когато открия такъв, като почне да лепи новите плочки?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Напукани и надигнати плочки в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: