• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  pavelvasilev - специалист
Привет колеги, през 2007 година март месец, тогава ваш колега Румен който ми препоръча друг майстор и ми направи банята, от една-две години, забелязах че плочките почнаха да се пукат, разминават, на едната цяла стена от банята, като натисна по средата почти половината стена с плочките с ужас, забелязах че се подава на натиска ми и се клати, големия ми въпрос е, каква е причината за това? Румен няма да го виня за нищо, нито пък ще му правя рекламация, да е спокоен :), въпроса е, защо е станало така? За да мога следващия ремонт да е както трябва? Гипсокартон ли трябва да се слага или? Единственото място където няма и помен от напукване на плочките, е на пода и около изградената ми от мен с итонг стена на щранговете.

Ето и снимки на банята и снимки в близък план с пукнатините:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от pavelvasilev на пон яну 11, 2016 8:44 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
От слягане на сградата стават такива неща.
И аз забелязах от преди две години такива плочки и при смяна на дограмата , се оказа ,че стените на блока са наклонени, и дома и на стълбище , отклонение към 3 - 4 см на 3 метра височина, а блока е на 52 години сега ,какво ще става не знам .

Къртене и редене на нови , друго не виждам да се прави.
pavelvasilev - специалист
shotik написа:
От слягане на сградата стават такива неща.
И аз забелязах от преди две години такива плочки и при смяна на дограмата , се оказа ,че стените на блока са наклонени, и дома и на стълбище , отклонение към 3 - 4 см на 3 метра височина, а блока е на 52 години сега ,какво ще става не знам .

Къртене и редене на нови , друго не виждам да се прави.
Жилището в което живея е ново строителство - тухла, да разбирам че е съвсем нормално това че се е получило слягане, и от там са се получили тези напуквания на плочките? В момента в който реша да сложа нови плочки и за да избегна за в бъдеще пак напукване от слягането, дали слагането на гипсокартон от този зеления за основа на плочките, ще предотврати бъдещо напукване от слягането на блока?
шоп - майстор
Е, не е нормално това слягане. И аз имам апартаменти ново строителство и никаде няма такова слягане.

В другите стаи по шпакловката и латекса има ли някаде спукано?
pavelvasilev - специалист
шоп написа:
Е, не е нормално това слягане. И аз имам апартаменти ново строителство и никаде няма такова слягане.

В другите стаи по шпакловката и латекса има ли някаде спукано?
В антрето където е и стената с банята, имаше съвсем малка едва забележима пукнатина, не по-дебела от върха на игла, като боядисвах с латекса, пукнатината се запълни от латекса и до ден днешен не се вижда, инак на външното стълбище, някои от плочките бяха са се разлепили на пода и свободно се движеха, та трябваше да ги залепим пак с теракол, та май си има голямо слягане на блока....

Та какво мислите за гипсокартона за основа на плочките, и от там да няма опасност да се напукат, независимо дали още ще сляга сградата?
Последна промяна от pavelvasilev на пон яну 11, 2016 6:26 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
pavelvasilev написа:
шоп написа:
Е, не е нормално това слягане. И аз имам апартаменти ново строителство и никаде няма такова слягане.

В другите стаи по шпакловката и латекса има ли някаде спукано?
В антрето където е и стената с банята, имаше съвсем малка едва забележима пукнатина, не по-дебела от върха на игла, като боядисвах с латекса, пукнатината се запълни от латекса и до ден днешен не се вижда, инак на външното стълбище, някои от плочките са се разлепили на пода и свободно се движат, трябваше да ги залепим пак с съответното лепило, та май си има голямо слягане на блока....

Та какво мислите за гипсокартона за основа на плочките, и от там да няма опасност да се напукат, независимо дали още ще сляга сградата?
Не искам да те плаша. Но това "слягане" може да бъде много опасно. Поразпитай съседите, дали няма и при тях, такива аномалии. И ако има, потърсете строителя. Няма да е лошо, да се допитате и до специалист, защото има опасност от евентуално срутване на сградата.
pavelvasilev - специалист
ky-kyy написа:
pavelvasilev написа:
шоп написа:
Е, не е нормално това слягане. И аз имам апартаменти ново строителство и никаде няма такова слягане.

В другите стаи по шпакловката и латекса има ли някаде спукано?
В антрето където е и стената с банята, имаше съвсем малка едва забележима пукнатина, не по-дебела от върха на игла, като боядисвах с латекса, пукнатината се запълни от латекса и до ден днешен не се вижда, инак на външното стълбище, някои от плочките са се разлепили на пода и свободно се движат, трябваше да ги залепим пак с съответното лепило, та май си има голямо слягане на блока....

Та какво мислите за гипсокартона за основа на плочките, и от там да няма опасност да се напукат, независимо дали още ще сляга сградата?
Не искам да те плаша. Но това "слягане" може да бъде много опасно. Поразпитай съседите, дали няма и при тях, такива аномалии. И ако има, потърсете строителя. Няма да е лошо, да се допитате и до специалист, защото има опасност от евентуално срутване на сградата.
Сградата е строена от сериозна и доказана фирма - Литос & Ko, вярвам че са спазили всички правила когато са я строили, по скоро съм склонен да вярвам че е нормално да има слягане на ново строителство, въпреки това как да се процедира при бъдещо залепване на новите плочки?
jekasus - майстор
ky-kyy написа:
Не искам да те плаша.
Не го плаши...
Това е от линейно разширението на плочки(лепени са без фуга), возможно точно там вървят тръбите за топла и студена вода.
Просто им дошло времето да се пукат.
ky-kyy - майстор
Не искам да ме разбираш погрешно....Но гробищата са пълни с хора вярващи, че точно на тях, това не може да им се случи
Както искаш, така ме разбирай.....но игнорирането на даден проблем, не го решава.
ky-kyy - майстор
jekasus написа:
ky-kyy написа:
Не искам да те плаша.
Не го плаши...
Това е от линейно разширението на плочки(лепени са без фуга), возможно точно там вървят тръбите за топла и студена вода.
Просто им дошло времето да се пукат.
Видял съм с очите си, пропаднал блок на 14 етажа в Москва. Навярно и загиналите около 700 човека, са мислели, че са просто разширения....
Казах си мнението. Нямам какво друго да добавя.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Напукани и надигнати плочки в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: