Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ulieliadi - специалист
Нова баня е, плочките са гранитогрес. Проблема е, че след като я фугирах и минаха 3-4 дни жената решила че трябва да я изчисти. Ползвала е някакъв италиански обезмаслител , който е доста силен и препарат Медикс.
Фугата е на Церезит цвят шоколад и си стоеше кафява до преди чистенето. Сега е кафява само високо горе, а надолу навсякъде е светло лилава, което е меко казано грозно.
Когато се намокри връща нормалния си цвят, което ме кара да си мисля, че мога да оправя нещата с нещо отгоре. Примерно Фугафикс на Боро или импрегнатор за камък с мокър ефект. Едно е сигурно - художника ще бъде от женски пол :axe:

Някакви идеи и съвети?
VLADO66 - майстор
Пробвай първо с фугафикса,не е толкова скъп.Хубаво е фугите да се минат на две ръце.
ulieliadi - специалист
Малък ъпдейт на ситуацията.
Понеже в магазина от който пазарувам нямаше в момента импрегнант за фуги , взех такъв за камък с мокър ефект. Минах на две и на три ръце на малък участък и ефекта е нулев след изсъхване.
Тия дни ще пробвам и с фугафикс и ще видим...
tanq222 - специалист
Според мен с фугафикс няма да се оправят нещата, той се използва веднага след като изсъхне фугиращата смес и преди да е използвана баня, но ако искаш пробвай с нея няма да се влушат нещата.
entusiast - специалист
tanq222 написа:
Според мен с фугафикс няма да се оправят нещата, той се използва веднага след като изсъхне фугиращата смес и преди да е използвана баня, но ако искаш пробвай с нея няма да се влушат нещата.
За кой фугафикс говорите? Винаги съм се притеснявал от тези фиксатори, да не доведат до потъмняване на фугата, както става, когато се намокри.
tanq222 - специалист
Преди доста години съм го ползвала,но не помня на коя фирма е, тогава имаше само един вид на пазара. Преди да го използвам съм забелязала,че фугиращата смес пуска цвят и затова го фиксирахме и трябва да се нанася с много тъмна четка
а, изглежда бяло като мляко, като съхне изобщо не се вижда,че е нанасян, но определено има много добър ефект, години наред много лесно се изчистваха фугите. Като се къпехме фугина потъмняваше, но като изсъхнеше си връщаше цвета.

Тема "Фугата смени цвета си. Как да го поправя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: