Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ponovo - напреднал
Здравейте колеги, реших сам да правя баня и тоалетна у дома , вече съм поставил гипсокартона грундирал съм и сега лепенето на плочки. Та въпроса ми е как се захващат подвеждащите мастари, метода с гипса ми се струва неправилен за гипсокартон, или ?
И още едно въпросче - колко трябва да старчът конзолите за батериите за да сркият напълно розетките S - овете след това или пък да са навътре ?
tdk 71 - специалист
За мастари ползвам тъй ивици от фабричния ръб на гипкартона захванат с рапиди.Може и с мастари подпряни с кашони плочи да речем.Зависи каква батерия си купил.Ексцентриците са с различна дължина ако е 1 см по навътре от плочите е ок
jekasus - майстор
ponovo написа:
Та въпроса ми е как се захващат подвеждащите мастари, метода с гипса ми се струва неправилен за гипсокартон, или ?
Това варианта с нивела на топмастер(харесвам го като мастар :-D ), другите мастари - малко топчици лепило(да се държи за стената) и подпирки(дървени летви, парчета плочки) отдолу на мастарите, ако нещо, може да се коригира нивото... Другия вариант само с парчета плочки също се вижда на снимката.

Прикачен файл

IMG_20151027_142542.jpg
ponovo - напреднал
Навиването на винтове в гипсокартона няма ли да компрометира хидроизолацията?
Дали е вариант слет това дупките да се запълнят със санитарен силикон и пак да се мазне с хидроизолация ?
torbalan - Дървен философ
Каквото имаш отворено - силикон, лепило, полиуретан...
Всичко ще свърши работа.

Тема "Захвакрепване мастари за плочки на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: