• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, търся съвет за бустер помпа. Трябва ми за апартамент на 8-ми последен етаж със слабо налягане. Мисля да я сложа на входа на бойлера и да работи само за топлата вода. Не ми стига главно за къпането. Правих баня и сложих по-голяма пита и се влошиха нещата. Wilo 088 дали ще ми свърши работа. Grundfos по-добри ли са или не. Всяко мнение ми е от полза. Благодаря
speka_rs - майстор
ср мар 02, 2016 10:01 pmXpacTa написа:
Като гледам така и препоръчват от Wilo - преди бойлера, а не след него.
Здрасти колега,
искам да те помоля да споделиш някакви впечетления за този тип помпи.

Брат ми живее на 5 етаж на 6 етажен блок и след ремонт на банята и слагане на по-голяма пита на душа дебита съвсем изчезна, като не е проблем при лепенето на ППР, защото при мифката си го подържа като преди ремонта.
Идеята ми е да монтирам преди бойлера такава помпа, и да се подобри налягането на топлата вода, а за студената да се грижи термостатния смесител .

п.с. тръбата до бойлера и след него е 20 мм ППР, което не знам има ли смисъл за по-голяма помпа от Wilo PB 201 EA .
Mitashki_MM - специалист
Тия бустер помпи хората препоръчват да се монтират след водомера така, че да вдигат налягането в цялата система. Техния пресостат се активира при някакъв минимален поток в тръбата, на която са закачени и съответно е почти невъзможно да регулираш температурата на душ смесителя захранван от мрежова студена и топла донагнетена от помпата. В банята се получава, че се щавиш с ?50С вода от бойлера, тръгваш да въртиш плавно главата на смесителя към по-хладно ама не става нищо, не става нищо, не става нищо докато в един момент не паднеш под минималния поток на топлата, помпата спира, дебита изчезва и те облива рехав студен дъждец.
XpacTa - специалист
При мен имаше минимална полза, защото самите тръби бяха стари и запушени. По-добре беше с помпата, но минимално, просто през тръбата не можеше да мине повече. След като направих ремонт и смених тръбите с PPR махнах помпата. Работи си доста години без проблеми, от тази гледна точка няма притеснения.
  • 1
  • 2

Тема "Помпа за подобряване на налягането" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: