• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sharana - помощник
Здравейте.
Имам към 20 плочки паднали лепени с цимент преди 20г.
Мога ли да ги залепя с полиуретаново лепило на wurth или с друго без да къртя и да не паднат скоро? :rolleyes:
И върху пясъчливата основа на панела, от който свалих остатъците от цимента ,каква е процедурата
с какво да го изравня? :?
Каква е процедурата за най - добър ефект, грунд ,теракол или циментово мляко, грунд, лепило? :rolleyes:
Какви марки материали да използвам?

Поздрави от sharana към всички колеги. :partyman:
torbalan - Дървен философ
Силикон, монтажно лепило...
aiako - специалист
С теракол и ситен гребен.
Hoвoceлckи - майстор
sharana написа:
И върху пясъчливата основа на панела, от който свалих остатъците от цимента ,каква е процедурата
с какво да го изравня?
Искаш да кажеш "ронливата..."? Чак песъчлива :?
Принципно е достатъчно да обереш прахоляка с влажна гъба. Лепиш с лепило за фаянс като мажеш и на стената, и на плочката (минаваш гребен).
На Вюрт има много материали, ти точно какво имаш предвид? Няма ли да ти излезе доста "солено"?
Можело е да залепиш старите плочки направо върху цимента, без да го къртиш, с С200. Това ако плочката е отлепена от цимента, а не с него от панела.
sharana - помощник
Имам предвид, че мазилката като я метна с телена четка и мога да изкопая за 4 мин. дупка дълбока 5см до тънкия панел.
Как да постъпя за да изравня панела първо да замажа кратерите и като стегне да мажа и с гребена .
Или направо да мажа по дебело на места и пак с гребена.
Има двайсет отлепени плочки до стената която съм изкъртил цимента не е паднал само плочките и да не разбивам искам да ги залепя с вюрт посочвам линк http://www.tashev-galving.com/006+WUR+2 ... 0%B2%D0%BE
http://jelezaria.bg/details.php?cat=4&sub=21&id=2169
които няма да паднат нали е влажно помещение.
С тези съм лепил врачански гранит върху гипскартон в сухо помещение много здрава спойка.
Кои грундове и циментови лепила са надеждни като марка.
Hoвoceлckи - майстор
"K+D" наистина е добро лепило, но аз не бих го ползвал точно в такава ситуация. Според думите ти имаш "постна" (слаба) основа. Мини почукай с пръст всички плочки - има ли доста кънтящи на кухо?
sharana - помощник
Към колегата Новоселски.
Слаба е дедото ги лепил с цимент и пясък почнаха да падат на 6 година.
Ронещата мазилка е на преграден тънък панел, там свалих цимента, а
на носещия панел искам да ги залепя, бие на кухо те едвам се държат.
кой е най-подходящия вариант за лепене.
Поздрави. :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Извинявай, ама никак не мога да разбера какво ми казваш :?
1. На панел е правена замазка (която е ронлива)
2. Върху нея плочките са лепени само с цимент, без пясък в разтвора.
3. Плочките са лепени за панела с разтвор от пясък и цимент.
4. Под падналите плочки си изчукал до панел.
5. Под падналите плочки си изчуквал, но има още от някаква ронеща се замазка.
6. Всички плочки при почукване бият на кухо.
Напиши "да" или "не" по всяка точка.

ПП: И с най-здравото лепило не можеш да залепиш надеждно, каквото и да е върху г---о!
sharana - помощник
Там, където съм изкъртил сместа от цимент и пясък- това се отнася за тънкия преграден панел, който дели коридора и банята
той се състои от 4см панел и върху него ронлива замазка, върху нея с циментово мляко е заливано, а върху циментовото мляко съм изкъртил всичкият цимент. Как да постъпя 1-ви вариант теракол да я замажа, грунд пак теракол с гребена и плочки или 2-ри вариант циментово мляко върху ронливата мазилка
и теракол с гребена?

На носещия панел той е към хола, с тънкия сключват ъгъл на него има примерно 100 плочки паднали са 30 , 20 хлопат ще падат и другите 50 си стоят здраво.
Искам да залепя тези падналите и хлопащите общо 50 с лепило без да къртя пяко-циментовата смес под тях ,защото банята не ми е приоритетна. Да я закрепя за момента.
Мисля, че обяснявам подробно.
  • 1
  • 2

Тема "С какво мога да залепя паднали плочки без да къртя върху старата повърхност?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: