Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
st.filipov - помощник
Здравейте,

Преди няколко седмици си закупих лентов сифон за под душа. Марката е българска - AB Glass Studio.
Цената му беше като за запдна Европа (над 320лв за дължина 895мм), но пък беше представен като изцяло направен от висококачествена неръждавейка, без пластмасови детайли, вечен и т.н.

До тук всичко звучи чудесно, но дойде момента в който реших от любопитство да излея 2 чаши вода в него (преди да е монтиран), за да видя как се оттича водата. Наклоните са предвидени и водата си се оттече без проблем.
Оставих сифона настрана и не можете да си рпедставите учудването ми когато 2 дена по-късно го погледнах пак.
Всички ръбове със заварки които са били в досег с водата която излях в него бяха ръждясали. Представете си какво ще стане няколко години след монтажа на сифона когато ежедневно бъде обливан с вода. Заварките ще корозират и сифона ще цъфне като майска роза.

Оказа се, че производителя е напълно наясно, че за заварките не са ползвани неръждаеми електроди (нито пък неръждаема тел ако са правени на CO). Явно не съм първият оплакал се от това.

Непонятно ми е как може да се продава нещо, за сума която е близка до минималната заплата за страната, без продукта да отговаря на минимални критерии за качество. Обикновените рогови сифони за по 20лв не ръждясват...

Прикачил съм снимки.


Поздрави

Прикачен файл

IMG_20160314_183706.jpg

Прикачен файл

IMG_20160314_183657.jpg
radius - майстор
Това, ако не го върнеш, те признавам за мазохист.
st.filipov - помощник
Върнах го, но връщането на парите ми не стана толкова бързо...
radius - майстор
Като се има предвид, че са ползвали тънка ламаринка ( щото е инокс), колко ли ще изкара преди да стане дупка?

Тема "Лентов сифон на AB Glass Studio" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: