• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
n3p
Така дойде време за ремонт в банята който ще го правя аз,стените са до бетон пода е мозайка,питането ми е за бетоноконтакта на коя марка да взема и как се процедира върху мозайката.На една от стената няма как да вкопая тръбите и ще трябва да ги замазвам като замазката ще дойде около 5 см,та се чудя как се процедира със мазилката.Вароциментова да я изградя или с итонгови блокчета.Ако вароциментова как се прецедира на два пъти ли се измазва или на един път ако е на два пъти колко време се чака да дръпне първия слой.Благодаря предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Никак не си струва 5см хоросан. Или итонг или картон на конструкция. Препоръчвам итонга.
А как минават тръбите, дали не може да се измисли някаква заигравка с обемите?
n3p
Значи проблема идва от кухнята че мивката със шкафовете е изместена на съседната стена с цел пестене на място, ане както в повечето апартаменти залепена кухнята със банята най учудващото е че тръбите са прекарани през комина което не смятам че е проблем защото апартамента е на първия етаж.Доста мислих дали да не върна мивката и шкафовете на старото им място но след мерене и оглед на нещата кухнята се стеснява доста.Казваш да не се занимавам с мазилка направо итонг,за гипсокартона съм малко скептичен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Картон не обичам, но понякога си е ОК. Нали затова е 5 сантиметровия итонг :-).
Казвам и друго. Може да не изравняваш стена догоре, а с тоя итонг да се заиграеш малко с обемите и да ти се получат рафт или ниша... не ти виждам ситуацията точно, но защо не
Свикнали сме да слагаме допълнително шкафчета и рафтчета, защо да не ги "извадим" от обемите
Hoвoceлckи - майстор
Фи 50 тръби ли ще минават по тази стена, та казваш мазилката ще дойде 5см? Водопроводни тръби има фи16, какво толкова ти надига?
n3p
Да ф50 за мръсния канал това ме претеснява общо взето минава от единия край на стената до другия край около метър и половина, и влиза в комина към кухнята така било направено, не съм майстор и незнам дали дебелината на стената към кухнята която е около 5см ще е достатъчна за вкопаване на половината тръба поне, и после замазка.Ако трябва ще кача снимка за да стане ясно.За това от незнаене се засилих към мазилката.Благодаря отново на разбиращите и помагащи хора.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Най-добре дай снимки и скица на тази баня
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
n3p написа:
Ето ...
Страхотно!
Снимай в банята по-отдалеко
И покажи на скицата мръсния канал къде е. И той ли е пи щранговете?. Онова кръгче в банята какво е?
n3p
Кръгчето е бойлера,сифона е посредата на банята като канала за водата от сифона слиза надолу в мазето и от мазето в тръбата за канала,нз как са го мислели едно време,ходих при комшиите да видя как са техните бани и само на първия и втория етаж са направени така,на комшията тръбата от сифона влиза в моята баня и към мръсния канал иначе на другите етажи няма такова нещо.
  • 1
  • 2

Тема "Предстоящ ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: