Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lex
Здравейте,
трябва да сложа бойлер 100 литра, т.е. 127кг общо тегло, на тухлена стена около 20 см дебелина. Купих специални немски дюбели 14мм на 75 мм. за тухла, които "цъфват" в средата, като се навият и в края са отворени, за да може да мине "болтът" през тях(нещо такова http://www.metamix.bg/Building/light/45500_3.jpg но моите са малко по-дебели) и куки около 12 см, от които останаха да стърчат около 2 см. Пробиването беше трудно, т.е. не е мека или ронлива тухлата. Сложих дюбелите и увиснах колкото издържах на 2 пръста на тях и нямаше проблем. Сложих и бойлерът, но не съм го пълнил още. Въпросът ми е може ли да разчитам на тях или трябва да взимам химически анкери или да пълня дупката с монтажно лепило?
Притеснява ме също, че много малко червен прах излезе, повечето беше сив и да не се окаже, че е някакъв микс от бетон и тухла и дюбелът да се окаже, че не е подходящ.

Другият вариант е да сложа още един дюбел, който да подпира скобата в долната част на гърба на бойлера http://shishkov.bg/3174-thickbox_defaul ... %D0%BD.jpg
jekasus - майстор
Плътна тухла... Забрави за каквито и да било проблеми...
С Форати е "най-весело"...
Lex
Не разбрах отговорът ти саркастичен ли беше или имаш предвид, че няма да има проблеми?
jekasus - майстор
Плътни тухли и бетон са най-безпроблемни за монтаж на тежки товари.
MamaMy - майстор
В плътните тухли винта се навива без дюбел. Дюбела се лигави и само влошава положението. :)
Lex
Плътна беше стената, да. На някой места доста се борех с машината, даже не очаквах такъв отпор и първоначално щях да я изпусна, защото бургията се запря някъде и хилтито се опита да се върти вместо нея. :) Звукът при чукане също беше плътен. Надявам се, че дюбелът, който съм сложил е подходящ за този тип стени (ако е микс).
chapara - майстор
Сив прах и опит за завъртане на машината-значи си в бетон и си уцелил арматура покрай която си минал. Пълни и не се бой :wink:

Тема "Бойлер и тухлена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: