Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
PetyrVeliki - специалист
Привет,

Забелязах, че от известно време сифонът на банята ми се напуква в единия си ъгъл ?? ... Досега не съм виждал точно такава "деформация". И тъй като не искам да наводня съседа отдолу - мисля да повикам майстор и да смени сифона.

Но все пак - искам и Вас да попитам - това означава ли, че сифонът е повреден/счупен и наистина има опасност да наводня съседа отдолу?

Ето две снимки - едната е отгоре, другата е под ъгъл:

Изображение

Изображение

Поздрави,
Петър
swissmad - специалист
Една смяна на сифона е свързана с доста разбиване на пода и съответно повече средства за довършителни работи.Така,че ако не тече на съседа не го закачай.Така както изглежда се спукал само декоративния ъгъл и ако чашката е здрава ,намажи ъгъла с някякъв силикон да не пропуска вода и го остави така .
chapara - майстор
Я виж тука:
viewtopic.php?f=4&t=35963 :wink:
рашкета - специалист
Аз мисля, че съседа ти е готов окъпан. Послушай ни и смени сифона.Попадането на вода под плочките също води и до тяхното отлепяне( ако не ти пука за съседа де).Аз лично съм сменял такова лайно(имам предвид това което някой ти е сложил вместо сифон) става безболезнено, но не е евтино.
tdk 71 - специалист
Материала на този сифон е цам.Те не не ае обичат много с водата
PetyrVeliki - специалист
swissmad написа:
Една смяна на сифона е свързана с доста разбиване на пода и съответно повече средства за довършителни работи.Така,че ако не тече на съседа не го закачай.Така както изглежда се спукал само декоративния ъгъл и ако чашката е здрава ,намажи ъгъла с някякъв силикон да не пропуска вода и го остави така .
Мислех да сложа силикон и аз, обаче много мухъл трупа :(

(Както можете да видите от снимката. Вярно, че аз доста дебело го слагах :D ... а и тогава за първи път слагах силикон в живота си ... ама все пак - уж антибактериален, ала-бала ... и накрая почерня цялата баня ...)

Изображениеfree upload image
kozl - майстор
Подкрепям chapara.
Това на снимката не е сифон, а капачка на сифона.
Ко има под нея :? Ако е полипропилен, мноо по-добре е от алуминиевите сифони. А има и неръждаеми сифони вече. Скъпи, но си заслужават.
Капачки си избирам от нераждъвейка и стават вечни. Проблема е, че няма избор на цвят и разнообразие на форми :sad:
PetyrVeliki - специалист
И аз искам да направя това, обаче ме притеснява "лесната част" ... да започна да къртя пода на банята и да лепя самоделно нещо ... и после всеки ден да се лее вода там ... нямам смелост за такива експерименти.
Поне все-още ... :) ...

(Иначе - да ... смяната на решетката и добро залепване на новата сигурно ще ми реши проблема ...)


ПП: Наистина ли с чук и секач/длето може така точно да се откъртват парчета от залепена плочка, без тя да се счупи ? ... малко ме съмнява ... :) ...
chapara - майстор
A тази важна тема прегледа ли :?:

viewtopic.php?f=4&t=35963
PetyrVeliki - специалист
chapara написа:
A тази важна тема прегледа ли :?:

viewtopic.php?f=4&t=35963
Много пъти я гледах тази тема ... и както вече споменах - най-важното липсва. Това е, че за най-"опасната" част си сложил само

"Идва лесната част - изрязването "

А то това за мен е най-важното от всичко. Нали идеята е да няма счупени плочки или - не дай си боже - да счупиш самия сифон отдолу.

............

А при мен нещата се влошиха :(

Декоративната решетка съвсем се сцепи ...
Изображение

Иначе сифонът е PVC или някаква друга пластмаса ...
Изображение

А иначе - купих ей това лепило:
Изображение

И сега търся нова решетка, и мисля да изкъртя старата и да залепя нова. Докато още не ми е звъннал съседа отдолу :) ...

.............

Приемам всякакви съвети :) ...

Поздрави,
Петър

Тема "Ремонт на сифон на баня ... ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: