Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vaniosl - специалист
Здравейте,

решил съм да си правя душ кабината в нас сам ,защото смятам ,че ще ми излезе по-изгодно отколкото ,ако я направя по поръчка в някой магазин.Ще ми е нужна обаче вашата помощ за насоки от къде да започна.Намерил съм си фирма ,която ще ми направи стъклата.Ще направят нужните отвори ,ще закалят и кантират стъклата.

Душ кабината ще се състои от две статични и едно подвижно стъкло.Стъклата ще са с размери:

първо статично стъкло 90х210
второ статично стъкло 30х210
трето подвижно стъкло 60х210

Ще ми трябва малко информация относно закрепването на статичните стъкла към пода и стената.В смисъл за стената ще трябва да ползвам крепежи за закрепване на стъкло към стената.Нещо друго поставя ли се на самата стена?Някакъв уплътнител или нещо от сорта?

Също така мисля тези крепежи да са по два на стъкло.В смисъл един в горната част и един в долната.Може ли да ми кажете на какво разстояние е добре да ги разположа съответно от горния и долния край на стъклото.Също така ме интересува пантите на вратата на каква височина да ги разположа отново отдолу и горе.

Също така какви уплътнители да ползвам за вратата в двата края където ще има контакт със статичните стъкла?

И последно ще се радвам ,ако ме насочите от къде да си закупя обкова и уплътнителите ,които ще са ми нужни.
tdk 71 - специалист
Един приятел прави кабини .Аз се старая банята да е права естествено
После му помагам при монтажа
Пантите ае слагат на 25 см от пода и втората на 175см
Дорма ползваме ние с неръждаем крепеж
Между статичното стъкло и плочите ползваме силикон напълно прозрачен Soudal Fix all
Имам един съвет обаче ако не си пипал такива неща по добре някон дето разбира да я сглоби .
Има много тънки моменти
vaniosl - специалист
Добре ,а към пода как захващате статичните стъкла.Поставяте ли П-образни ПВЦ профили или стъклото просто си стъпва върху плочките?
tdk 71 - специалист
На пода също има една опорна точка
Има държач
Закаленото стъкло е много здраво но си има места кадето може да се понапъне но ако го удариш в ръба дотам е
Ако не си слагал не е лесна работа
Може и лапи да трябват
Горе спънка задължително към стената
И другото важно е дали е мислено да има кабина
Прави стени и подове си трябват
vaniosl - специалист
Какъв държач се слага?Като този на стената ли?Иначе банята се прави в момента и е мислено да има душ кабина.Стените са безупречно прави.Пода е направен с понижено ниво ,същото като това в по горната тема.Душ кабината ,която искам да си направя е като този ,а на снимката няма държач на пода ,затова се чудя дали не е П-обрзен канал в който да легне стъклото и да го обхване цялото.За горните държачи е ясно ,че ще се сложат 2бр.

Монтажа ,защо да е толкова труден?Нали всички необходими отвори ще ми ги направят предварително на необходимите места.Какво мога да объркам толкова много и да не успея да я поставя сам?Къде са подводните камъни?
tdk 71 - специалист
Ние не ползваме п -образен профил
После се задържа мръсотия там
Само стъкло уплътнен със подходящ силикон
Там откъдето ще взимаш стъклата трябва да има обков
Пази ръбовете на стъклата
Колко искат за монтаж
Освен силикона ти трябват и уплътнения вътре с магнити за вратата
Там се оставя подходящо разтояние
Тва си го смята този който монтира
Доста подводни камъни има
Първия е да закараш стъклата здрави до обекта

Тема "помощ за душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: