Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
toolegittoquit - майстор
kikianev написа:
Не може да харчи повече ток, а да работи еднакво време. Или имаш проблем от тръбите на водата, защото гледам че са изгнили, или имаш проблем от лош топлообмен от котленият камък, но тогава бойлерът ще загрява повече и ще изключва защитата. Тя не се възстановява сама в общият случай. Ако не си отварял бойлера да цъкаш на едно копченце, да нулираш защитата, значи не прегрява или поне защитата не може да го усети. Ако връзката на студената вода ти е топла и то доста, може би връща топла вода в мрежата.
Ако са тръбите - имаш намалено количество топла вода. Тръбата дърпа топлата вода от най-ниското. Когато дръпне от там, терморегулаторът се лъже, че бойлерът е студен, а пък отгоре е пълен с топла вода. Така нямаш топла вода, а пък бойлерът работи по-често. Едно парче PEX-AL-PEX е няколко лева и ти решава проблемите с изгнилите тръби.
Ако е котленият камък, то имаш влошено отдаване на топлина към терморегулатора. Възможно е бойлерът да работи по-дълго и да загрява повече. Възможно е да изключва термозащитата. Обикновено обаче термозащитата и термостатът използват обща тръбичка, така че това е под въпрос. Обаче има термометър и клапан.
Възможно е при дефектен възвратен клапан да връща топла вода във водопроводната мрежа. Решава се със смяна на предпазно-възвратният клапан. Новият струва 7-8лв.
n_a написа:
Само да кажа, че това не е много котлен камък, камоли невероятно много... Инак в Русе да си отваряме бойлерите на тримесечие
За мен е невероятно много. За 4 години съм отварял 1 път бойлера, да го сменя защото тръбата на топлата вода се беше разпаднала. Бойлерът беше с поизядена анодна защита(станала на гъба), но въобще нямаше толкова котлен камък. Общо да съм събрал като обем 1 кофичка от 3 литра.
kikianev - напреднал
извинявам се за тъпия въпрос но кажете каква ролята на тази анодна защита :prayer:
iliya_i - майстор
burkov написа:
iliya_i написа:
burkov написа:
Аз със сигурност бих сложил един филтър на входящата вода в жилището.
Ама първо трябва да изобретиш филтъра против котлен камък.
Явно не си се интересувал колега.
Има много неща изобретени вече.
И в духа на темата, не е нужно да откриваме топлата вода :)
Има, ама само за да се вземат едни пари. Би ли посочил един против варовик, който да върши работа и да струва по-малко от бойлера?
kikianev написа:
извинявам се за тъпия въпрос но кажете каква ролята на тази анодна защита :prayer:

Ролята на анода е да пази водосъдържателя от корозия (ръжда). Той е от магнезий - метал по-активен от желязото и корозионния процес се насочва там. Също както цинка при подцинкованата ламарина.
Последна промяна от iliya_i на нед юни 19, 2016 10:59 pm, променено общо 2 пъти.
p.v.x - майстор
kikianev написа:
извинявам се за тъпия въпрос но кажете каква ролята на тази анодна защита :prayer:
:rock: https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=%D0 ... 0%B5%D1%80


Магнезиевия анод представлява вид защита на водосъдържателя на бойлера от „агресивните съставки на водата” (особено в България) които биха указали неприятно въздействие и нарушаване на стъклокерамичното покритие на водосъдържателя. Магнезиевият анод неутрализира тези вредни съставки като отделя магнезиеви йони. Той не е част от бойлера , с течение на времето се изхабява (от 2 до 5 години) и се подменя от сервиз с/у заплащане.



Анодният тестер представлява устройство което следи живота и нормалното функциониране на магнезиевият анод. Когато анода функционира нормално лампичката на бойлера с аноден тестер (пише аноден тестер) свети в зелен цвят , а когато магнезиевият анод приключи своя експлоатационен живот , анодният тестер сигнализира че магнезиевият анод не функционира и трябва да се подмени – лампичката свети в червен цвят.



Предназначението на анодния тестер е да сигнализира кога магнезиевият анод е за подмяна.
Junak - майстор
p.v.x написа:
http://www.etiket.bg/bg/product-view/61/123.html
Не е ли по добре да си купи това. Принципа на работа е същия
Изображение
kozl - майстор
Преди години имах бойлер с анодна защита. Като светна червения диод, прочетох упътването и тръгнах по магазините да търся нов елекрод, но навсякъде ме посрещаха с изцъклени очи, недоумение и незнание що е тва. Не успях да купя нов електрод.
Принципа на анодната защита е подобно като при автомобила, купето да е свързано към акумулатора към по-ниския потенциал. И купето пак гние, но при обратно свързване на акумулатора процесите на корозия се ускоряват.
Но откъде и как анодния протектор създава разлика в потенциалите. Има ли батерия или изправител от мрежовото захранване към него, пък и от що се захранват светодиодите :? Електрода изолиран ли е от гайката? Каква е разликата в потенциала създавана от защитата.
Ако само е добавена магнезиевата пръчка това е галванична двойка, на която предполагам се разчита да създаде разлика в потенциала м-у електрода и корпуса. И все пак светодиодите през електронните компоненти би следвало да сигнализират потенциалната разлика м-у корпус и електрод :? Но какво захранва електрониката и диодите :?
След като не намерих анод аз така и не полюбопитсвах и не обърнах внимание на анодната защита. А дали има ефект :? Това може да е отговор на статистиката ако обаче се води такава :roll:
radius - майстор
Едно време щях да си правя светеща плувка с магнезий и сребро ли беше. Но химичката така и не ми даде магнезий, а аз за отмъщение не отидох на олимпиада :?
Та ампермера/диода си го храни активността на магнезия.

Тема "Бойлер моля за помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: