• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
muhala - майстор
пон авг 05, 2019 10:54 ampetia8804 написа:
пон авг 05, 2019 10:22 ammuhala написа:
Аз потвърждавам от опит, че една фуга може да направи подобна беля.
Хидроизолация имате ли ?
Не съм сигурна вече какво има.....
Т.е. при вас от фуга е избило влага? Фуга на под или стена? виждам дупка на фуга под прага на вратата,бутнах леко и се сцепи около 3-4см.влезе навътре фугата.може и от там да тече...знам ли.Банят не е голяма и водата е навсякъде ,нямаме отделно за душ и т.н.
В банята с просто око не се виждаше нищо. Стената, която дели банята и коридора беше подпухнала на около 60см над пода.
Ето това беше проблема. На този етап бях изчистил всички компрометирани фуги.
petia8804 - помощник
В банята с просто око не се виждаше нищо. Стената, която дели банята и коридора беше подпухнала на около 60см над пода.
Ето това беше проблема. На този етап бях изчистил всички компрометирани фуги.

[/quote]
Цялата стена ли беше във влага,т.е. от пода до 60см нагоре?
При мен е в основата на стена,нагоре нищо не се виждаше и чак на 40-50см изби.... :?
muhala - майстор
Беше се олюпила боята и шпакловката, а най - долу около 3 см беше мокро
petia8804 - помощник
пон авг 05, 2019 7:51 pmmuhala написа:
Беше се олюпила боята и шпакловката, а най - долу около 3 см беше мокро
Колко време ви отне напълно изсушаване на стената? Или веднага фугирахте.
При мен е рухла единичка и влага виждам още леко.Включих и влагоабсорбатора.
muhala - майстор
пон авг 05, 2019 8:05 pmpetia8804 написа:
пон авг 05, 2019 7:51 pmmuhala написа:
Беше се олюпила боята и шпакловката, а най - долу около 3 см беше мокро
Колко време ви отне напълно изсушаване на стената? Или веднага фугирахте.
При мен е рухла единичка и влага виждам още леко.Включих и влагоабсорбатора.
Поправих дигите и стената. Не съм чакал нищо. Поправете си банята. 100% тече от там
kozl - майстор
пон авг 05, 2019 11:04 pmmuhala написа:
Поправете си банята. 100% тече от там
Да ама след това:
пон авг 05, 2019 8:16 ampetia8804 написа:
пон авг 05, 2019 7:26 amLutchezar написа:
Отдолу, под вас, какви помещения има? Може ли да се види къде има теч?
Къща,под банята няма маза.
Пак ли си на 100% сигурен?
А като няма маза кво ли има - земя. Хидроизолация под настилката няма, а над земята :?
Като няма детайл или описание на изпълнението :?
petia8804 - помощник
Здравейте отново :) , бях писала за теч в банята, но се оказа,че не идва от там. Повиках махстор с камера (не установи нищо,но...) и предполага, че теча е мръсен канал или тръба.Извадих едно парче от ламината в стаята и под подложката в десния край има конденз- мокро. Точно под това място минават тръби- топла,студена и топла студена за парно (за парното са изолирани.)Възможно ли да е от конденз на тръбите да се появи влага в стената? :sad: :cry:
kozl - майстор
чет яну 09, 2020 9:35 ampetia8804 написа:
Здравейте отново :) , бях писала за теч в банята, но се оказа,че не идва от там. Повиках махстор с камера (не установи нищо,но...) и предполага, че теча е мръсен канал или тръба.Извадих едно парче от ламината в стаята и под подложката в десния край има конденз- мокро. Точно под това място минават тръби- топла,студена и топла студена за парно (за парното са изолирани.)Възможно ли да е от конденз на тръбите да се появи влага в стената? :sad: :cry:
И на студената требе изолация против конденз, но често нема такава - икономия ко да паиш. Обаче требе и влага и тогава стаа конденз. А от дека е влагата :?
При ново строителство мноо влага. От бетони, мазилки, замазки, така наречени мокри процеси. В самото начало мноо кондез и посепенно намалева. Мното пъти сме "търсили" нечове при мокри петна, които са причинени от конденз. Стъклата на прозорците също издават когато помещението е влажно, а вън студено.
petia8804 - помощник
чет яну 09, 2020 9:46 amkozl написа:
чет яну 09, 2020 9:35 ampetia8804 написа:
Здравейте отново :) , бях писала за теч в банята, но се оказа,че не идва от там. Повиках махстор с камера (не установи нищо,но...) и предполага, че теча е мръсен канал или тръба.Извадих едно парче от ламината в стаята и под подложката в десния край има конденз- мокро. Точно под това място минават тръби- топла,студена и топла студена за парно (за парното са изолирани.)Възможно ли да е от конденз на тръбите да се появи влага в стената? :sad: :cry:
И на студената требе изолация против конденз, но често нема такава - икономия ко да паиш. Обаче требе и влага и тогава стаа конденз. А от дека е влагата :?
При ново строителство мноо влага. От бетони, мазилки, замазки, така наречени мокри процеси. В самото начало мноо кондез и посепенно намалева. Мното пъти сме "търсили" нечове при мокри петна, които са причинени от конденз. Стъклата на прозорците също издават когато помещението е влажно, а вън студено.
не сме правили икономия- каквото е казал майстора, това сме сложили.Полагаха изолация на тръбите само на парното.Преди 2г. е направена замазка на стаята и реден ламинат.Т.е да разбирам,че може да има теч от друго място и в резултат на което се образува конденз и влагата ли? #-o :sad:
ky-kyy - майстор
Конденз и теч, са съвсем различни неща....
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Откриване на неоткриваем теч в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: