• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sasooooooooo - "специалист"
Да, гледах го този уред тези дни. Сега потърсих и в нета за майстор с такава апаратура, май не намерих. Дано този човек ,който чакаме да има.
kozl - майстор
Манометри към 10-15 лв. се намират. Потърси с резба 1/2 цол и с тройник и нипел го завий на извод по водопровода примерно на мястото на смесителя от страната на студената вода. Завиваш нипела в извода студена вода, за него правата част на тройника. На срещуположната резба от правата част завиваш меката връзка на смесителя (твоя на снимката е стоящ, изводите са под мивката). На средната резба, перпендикулярна на оста на другите две резби на тройника, завиваш манометъра. Като отвориш крана за входящата вода и налягането ще се вдигне. Изкарай въздуха като източиш вода от смесителя. Спри централния кран към вертикалните щрангове. Ако налягането не задържи - значи водата от нейде изкапва. Ако налягането задържи е необходима и втора проверка на централния кран, дали затваря плътно. Или чрез отваряне свободния холендър на водомера и визуална проверка или при затворен централен кран изпусни налягането от смесителя, затвори го и изчакай. Ако налягането се покачва значи централния кран не затваря плътно и пропуска. Кофти, но ако централния кран не затваря плътно описания начин за проверка се проваля.
Е ако се ползва помпа е друго нещо, но резултата ще е проверка на водапровода. Как се локализира теч :?
Термокамерите могат да локализират места с различна Т. Значи би трябвало да покажат местоположението на тръбите, когато по тях тече студена и топла вода. Защо не виждат теча :? Или дебита е много малък и не може да охлади до осезаема разлика за откриване или итичащата вода е с еднаква Т на мазилката.
Когато водата се процежда по мазилката, тя стига до стоманобет. плоча. Нормално е бетона да е по-водоплътен от мазилката и водата ще се разпростре хоризонтално в замазката, като ще премине плочата през пукнатините или през отворите за верт.щрангове в зависимост от туй как са замонолитени, ако изобщо са. Ако не са - те дренаж към долния етаж, па долния да му мисли. Те за тва не се замонолитва ама па пълзат гадини от там :x .
sasooooooooo - "специалист"
В ляво от моята баня имам мокро помещение, където имам изводи за душ /бъдещ/, мислех там да завия този манометър, добре ли ще е? Преди водомера, пък имам сложени не знам как точно се казват, но пропускат вода само в една посока, т.е. напред. Днес, ако се прибера навреме ще потърся тези манометри.
kozl - майстор
Може и там да го завиеш.
Обратна клапа - ОК.
iliya_i - майстор
kozl написа:
Е ако се ползва помпа е друго нещо, но резултата ще е проверка на водапровода. Как се локализира теч :?
Локализира се дали е във вас или в комшиите.
sasooooooooo - "специалист"
Взех "апаратурата", завих я на студената вода. Топла нямаме централна. Там където ми е меката връзка към бойлера имам същата обратна клапа. Сега, ако има нещо ще е до там.
Малко странно. Пуснах водата, изкарах въздуха, спрях водата и беше 4,0бара, после леко се качи на 4,1бара, а 15мин. след това пак на 4,0.
Колко трябва да падне, за да зная със сигурност, че прокапва или каквото и да е спадане на налягането е сигнал за това? :!:
iliya_i - майстор
Откачи двете връзки на бойлера и ги свържи с нипел. Така ще провериш и тръбите за толлата вода. Мисля, че 1 час е достатъчно дълго време.
sasooooooooo - "специалист"
Нещата не вървят добре /поне за мен/. След 3,5часа, налягането е спаднало до 3бара.
Довечера, преди да легна за всеки случай ще направя отново теста, само че ще спра и крановете към моноблока, бойлера и мивката, да не би нещо да ме лъжат те. А утре ще сложа манометъра на топлата тръба.
jekasus - майстор
Калчища "пропускат" при контролната помпа...
Ако беше снадка по ппр(не прочетох темата от начало и предполагам) налягането щеше да падне по бързо.
sasooooooooo - "специалист"
jekasus написа:
Калчища "пропускат" при контролната помпа...
Ако беше снадка по ппр(не прочетох темата от начало и предполагам) налягането щеше да падне по бързо.
Извинявай, но нищо не разбрах.
sasooooooooo написа:
... ще спра и крановете към моноблока, бойлера и мивката....
При това положение след 6часов тест налягането спадна от 4,2 до 3,6 бара. тестовете продължават.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Откриване на неоткриваем теч в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: